Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Üyesi ve Zimbabve Gençlik, Spor, Sanat ve Rekreasyon Bakanı Kirsty Coventry, Çin Medya Grubu’na (CMG) verdiği röportajda, Beijing 2022 Kış Olimpiyatları’nı takdirle değerlendirdi ve söz konusu uluslararası spor etkinliğine katılmayı dört gözle beklediğini kaydetti.

Kirsty Coventry, Beijing Kış Olimpiyatları’nın dünyanın her yerinden sporculara kendilerini gösterme ve dünyayı birleştirme fırsatları sunduğunu vurguladı.

Kirsty Coventry, 2008 Beijing Olimpiyatları’nda yüzme dallarında 1 altın ve 3 gümüş madalya kazanmıştı. Bu sefer IOC üyesi olarak Kirsty Coventry tekrar Beijing’e gelmeyi dört gözle bekliyor.

Kirsty Coventry, 2022 Kış Olimpiyatları’nın daha da inanılmaz olacağını düşündüğünü ve buna tanıklık edecek olmaktan büyük heyecan duyduğunu ifade etti.

Kirsty Coventry bu ayın sonunda Beijing’e geleceğini ve kendisinin madalya kazandığı yerde diğer sporculara ödül vermeyi çok istediğini belirtti.

Dünyaya güvenli bir Kış Olimpiyatları’nı sağlamanın Çin hükümeti ve IOC’nin önceliği olduğunu dile getiren Kirsty Coventry, Beijing 2022 Kış Olimpiyatları’nın kesinlikle başarılı olacağını kaydetti.