2022 Beijing Kış Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil edecek Kayakla Atlama Milli Takımı sporcusu Fatih Arda İpçioğlu, “En iyi şekilde ülkemizi temsil edip başarı ile dönmeyi umut ediyorum.” dedi.

Türkiye’yi ilk olarak 2018 yılında Güney Kore’de düzenlenen Pyeongchang Kış Olimpiyatları’nda temsil eden İpçioğlu, kayakla atlamada ikinci kez Türkiye’yi temsil edecek. Çalışmalarını Erzurum’da sürdüren İpçioğlu, olimpiyatlar öncesi CRI Türk ile bir araya geldi.

“DAHA TECRÜBELİ VE KENDİMİZDEN EMİN ADIMLARLA ÇİN’E GİDİYORUZ”

2017’de Türkiye’ye ilk kıtalar arası Kayakla Atlama dalında puan kazandıran Fatih Arda İpçioğlu, “2022 Beijing Kış Olimpiyatları’na daha tecrübeli ve emin adımlarla giriyoruz. İsmimizi listede görmek bizim için önemliydi. Olimpiyatlara katılabilmek için büyük emekler harcadık. Olimpiyatlar bir sporcunun ulaşabileceği en üst seviyedeki yarışma ve orada bayrağımızı temsil etmek tarih edilemez bir duygu. Buna hak kazandığım için çok gururluyum. Çalışmalarımız devam ediyor.” diye konuştu.

“ÇİN’DEKİ ATLAYIŞ RAMPALARI BENİ ÇOK ETKİLEDİ”

Hem yaz hem de kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapmış Çin Halk Cumhuriyeti’ne gitmenin özel olacağını belirten İpçioğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Çin’deki atlayış rampalarından çok etkilendim. Rampaların kenarlarında renk değiştiren led ışıklar var. Bunlar rampayı daha ihtişamlı göstermiş. Çin Halk Cumhuriyeti’ni tebrik ediyorum. Bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapmak ve bu rampaları sıfırdan inşa etmek kolay iş değil. Heyecanlıyım. İlk defa gideceğim bir ülke. Sürprizlere açığım. Performansıma odaklamış durumdayım. Ülkemi tekrar temsil edeceğim. Hiç bilmediğim bir rampadan atlayacağım ve elimden gelen en iyi atlayışı yapmaya çalışacağım. Tüm sporculara başarılar diliyorum. Umarım tüm sporcular sağlıklı bir şekilde yarışmaları dostluk ve barış çerçevesinde tamamlayıp evine döner.”

“KÜÇÜK SPORCULARA ÖRNEK OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

En büyük dileğinin Erzurum’da kış olimpiyatları görmek istediğini söyleyen İpçioğlu, “Arkamda gördüğünüz gibi Erzurum’da da tesis imkânımız ve kulelerimiz var. Bir gün Erzurum’da kış olimpiyatları görmek en büyük isteğim. Tabii ki bunun için desteğe ihtiyacımız var. Bizler elimizden geleni yapmaya hazırız. En azından tecrübelerinizi yeni yetişen genç arkadaşlarımıza aktararak gelecek olimpiyatlara yeni isimler kazandırmak için çabalıyoruz. Elimizden geldiği kadar örnek olmaya çalışıyoruz. Umarım bir sonraki nesil bayrağı benden alıp kayakla atlama adı altında ülkemizi en iyi şekilde temsil eder.”