Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, kulübün Help Steps ile yaptığı iş birliği anlaşmasının basın tanıtımında açıklamalarda bulundu.

Toplantıda ilk olarak Oğulcan Çağlayan’ın durumuyla ilgili konuşan Yusuf Günay, gerekirse konuyu UEFA’ya götüreceklerini bildirdi. Pazartesi günü bölge adli mahkemesine başvuracaklarını belirten Günay, “Oğulcan Çağlayan’ın Rizespor’la olan sözleşmesi 2019-20 sezonu sonunda sona eriyordu. Rizespor, Oğulcan’ın sözleşmesini tek taraflı, Oğulcan’ın mutabakatını almadan, bir sezon daha uzatıyor ve bunu TFF’ye bildiriyor. Oğulcan, TFF’ye başvuruyor. Sözleşmenin uzatılması konusunda rızam yok diye bildiriyor. TFF de, opsiyonlu sözleşmeyi değil de tüm sözleşmeyi iptal ediyor. Bir hatayı, Oğulcan çekiyor. Bu konuyu hem Oğulcan hem avukatları hem de kulübümüz sunmaları rağmen, itiraz kabul edilmiyor. Rizespor’un, Galatasaray’dan herhangi bir tazminat talebi olmamasına rağmen, Oğulcan’a verilen para cezasından Galatasaray da sorumlu tutuluyor. İlk defa böyle bir kararla karşı karşıya kalıyoruz. Benzer kararlar, UEFA’dan geri dönmüş durumda. UEFA, ‘Futbolcu, kulübün kölesi değil’ diyor. Burada Rizespor miktarı belirlemiş ve Oğulcan’ın sözleşmesini kendilerince uzatmıştır.” dedi.

“DOĞRU YOLDAN AYRILMAYIN”

Kulüp olarak hukuksuz hiçbir işin içinde bulunmadıklarını söyleyen Başkan Mustafa Cengiz sözlerini şöyle sürdürdü:

“Siz devamlı olarak hukuk içinde kalmaya çalışırsanız, sizi küçük görüyorlar. Hırsızlık yapmazsanız, belki evdeki kaynananız da sizi küçük görecek. Doğru yol ne? Genç nesile, tüm Fenerbahçelilere, Beşiktaşlılara, camialara sesleniyorum. Doğru yoldan ayrılmayın. Dik durun. Siz ne kadar yasalar içinde kalırsanız, uzun vadede toplum kazanır. Aksi takdirde anarşi egemen olur. Biz bu yoldan ayrılmayacağız, bu yolda olduğumuza inanıyoruz. Aynı şekilde devam edeceğiz.”

“İSTİFA EDERİM DE YASALAR İZİN VERMİYOR”

Ekip olarak yönetimin istifaya davet edilmesinden artık çok sıkıldıklarını, tüm arkadaşlarının bıktığını belirten Cengiz, “Ben ederim de, yasalar izin vermiyor.” dedi. Ayrıca Marcao ve eşine yapılan hakaretlerin sosyal medyadaki troll hesaplar tarafından organize edildiğinin altını çizen Mustafa Cengiz, “İki yıldır söylüyorum. Bazı troll hesaplar, rakip hesapları. Bizim aleyhimize yapılan yayınlarda troll hesaplar çok fazla. Bunları hep biliyoruz. Bununla ilgilenen ciddi bir ekip var, ücreti ödenen.” ifadelerini kullandı.

“GÜNLERCE HAKEM KONUŞAN BİR CAMİA DEĞİLİZ”

Fenerbahçe galibiyetinden sonra hakemin günlerce konuşulduğunu kaydeden Cengiz şunları söyledi:

“Biz günlerce hakem konuşan bir camia değiliz. Görüyoruz ki rakibimiz, aylardır yenilgiyi örttü, ‘Vay bizim golümüz verilmedi. Verilseydi penaltınız. Bizim de kırmızı kartımız ve penaltımız verilseydi. Objektif bak. Hakemlere getirme işi. Dostumun dostu, rakibimin rakibiyim. Fenerbahçe’yi yendik. Yine konuşuyor millet. Alanyaspor bizi yendi, 5 dakika daha olsa ne olurdu? Penaltıyı gördük, temas bile yok. Verilmeyen penaltıyı da gördük. Biz bunları gündeme ve öne almadık, bize yakışmaz dedik. Galatasaray’a karşı bildiri yayınlandı. ‘Hakemler de insandır, hata yapabilirler’ diye. E bunu sen yazdırdın. Ey Ali Koç, sen yazdırdın. Hakemler de insandır, hata yapabilir, evet.”

“BU KAFA YAPISIYLA HİÇBİR YERE ULAŞAMAYIZ”

Fenerbahçe maçının sonunda istenmeyen olaylar yaşandığını belirten Cengiz, “Ben taraftarıma ve yöneticilerime teşekkür ediyorum. Benim de görmediğim şeyler olmuş. Yazıklar olsun. Yenilgiyi sindirebilmek de bir asalettir.” dedi. Voleybol maçında kendi sahalarında mağlup olmalarına karşın Fenerbahçe takımını alkışladığını belirten Cengiz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Alkıştan rahatsız olmuşlar. Sen geldin, bizim evimizde voleybol maçında şakır şakır alkışladın. Bir de benim alkışlamamı istedin. Allah Allah, bu nasıl bir mantalite? Bu kafa yapısıyla hiçbir yere ulaşamayız. Şampiyon olabilirsin ama hiçbir yere ulaşamazsın. Kalite ve kalibre olarak. Böyle kalitesizlik olmaz. Benim Allah’tan başka kimseden çekincem yok.”

Kaynak: TRT SPOR