İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu.

Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle:

Türk devleti hala burada. Cumhuriyet hala burada. Çünkü bu topraklarda milletini özünden çok sevenler, koltuklarını özünden çok sevenlere karşı her zaman galip geldi ve her zaman da galip gelecek. 

Andımız ruhumuzdadır. Andımız’a el uzatmaya cüret edenlere inat bir kez daha “Ne mutlu Türk’üm diyene!”

Bakanlıklarımız içinde ikisinin adının başında “milli” kelimesi vardır. Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’dır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Andımız’la yargı yoluyla mücadeleye girmesi acı olduğu kadar ironiktir. 

Devlet yönetmek akıl, sağduyu ister. Kendi menfaatini değil milletinin çıkarlarını yöneten bir irade ister. Hele ki uluslararası ilişkilerde atılacak her adım isabetli kararlar ister. O nedenle koca Türkiye Cumhuriyeti’ni paşa gönlüne göre yönetenlerin bırakın isabetli adım atmayı, adım atması bile mümkün değildir. 

Damat bakan da bakanlığı döneminde bol bol paket açıklardı. Açıkladığı her pakette döviz kuru artardı. Demek ki bu durum aile geleneğiymiş. Ekonomi artık dikiş tutmuyor Sayın Erdoğan. Gerçeklerden uzak paketlerine, planlarına milletimiz artık inanmıyor. Bak şimdiden uyarıyorum. Damadın da hemen her ay yeni bir paket açıklıyordu, sonunda paket oldu.”