CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısındaki konuşmasında HDP İzmir İl binasına düzenlenen saldırıyı hatırlattı ve “Belediye başkanı arkadaşlarıma şunu da söyledim, provokasyonlara hepiniz hazırlıklı olun, İzmir benzeri provokasyonlar her yerde olabilir. Sizden en büyük isteğim kentin seçimle gelen belediye başkanı olarak halkı sükûnete davet etmenizdir. Provokasyonlara pabuç bırakmayın” görüşünü dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müzik kısıtlamasıyla ilgili “Kimsenin kimseye rahatsız etme hakkı yok” sözlerine ilişkin olarak da konuşan Kılıçdaroğlu, “Sanattan, sanatçıdan ve müzikten rahatsız olan Erdoğan’ı gençlere teslim ediyorum” diye belirtti.  Kılıçdaroğlu, “Önümüze sandık gelecek ve gençler gereğini yapacak” dedi.

Kılıçdaroğlu iktidara gelmeleri halinde Türkiye’deki Suriyelileri ‘kardeşçe’ Suriye’ye göndereceklerini belirterek, “İktidar olduğumuzda ilk yapacağımız işlerden biri Suriyelileri Suriye’ye kardeşçe göndermek olacaktır. Irkçılık yapmıyorum, onların evlerini yollarını, köprülerini, hastanelerini hepsini yapacağız. Avrupa Birliği (AB) finanse edecek” ifadesini kullandı.

Türkiye’de herkesin huzur içerisinde yaşamasını istediğini belirten CHP Lideri, yargının bağımsız olması gerektiğini vurguladı.

Kaynak: Sputnik Türkiye