Beijing Kış Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’nın spor ikonları ile boyanmış “Kış Olimpiyat Sporları” uçağı, 4 Mart sabahı Beijing Başkent Uluslararası Havaalanı’ndan havalandı ve Jilin eyaletinin Changchun kentine uçtu. Beijing Paralimpik Kış Oyunlarına bir yıl kala geri sayım için düzenlenen etkinliklerden biri olarak, “Kış Olimpiyat Sporları” uçağının lansmanı, Çin’in Beijing Paralimpik Kış Oyunları’na yurt içi ve yurt dışında planlandığı gibi ev sahipliği yapma konusundaki güçlü güvenini ifade etti ve Kış Paralimpik Oyunları bilgisini daha da yaygınlaştırdı.

Beijing Kış Olimpiyatları Organizasyon Komitesi Başkan Yardımcısı ve Çin Engelliler Federasyonu Başkanı Zhou Changkui (sağdan üçüncü) ve Beijing Kış Olimpiyatları tam zamanlı Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Han Zirong (soldan üçüncü), Çin Engelliler Sporları Yönetim Merkezi de dâhil olmak üzere beş birime 2022 Beijing Paralimpik Kış Oyunları’nın resepsiyonunu simgileyen levha verdi. Fotoğraf: Wang Yueyang

2022 Beijing Kış Paralimpik Oyunları 4 Mart – 13 Mart 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. Sporcular Paralimpik alp disiplini, Paralimpik snowboard, Paralimpik kros kayağı, Paralimpik biatlon, Paralimpik buz hokeyi, tekerlekli sandalye curling olmak üzere 6 kategoride 78 altın madalya için yarışacak.

“Kış Olimpiyat Sporları” uçağı indi. Fotoğraf: Wang Yueyang

Şu anda, Beijing Kış Paralimpik Oyunları mekanlarının, yarışma organizasyonunun, etkinlik hizmetlerinin, sürdürülebilir mirasın vb. çalışmaları planlandığı gibi istikrarlı bir şekilde ilerlemektedir. Beijing, Yanqing ve Zhangjiakou’nun da dâhil olduğu 5 yarışma mekânının inşaatı tamamlandı ve bu yıl yarışma dışı 25 mekân da teslim edilecek.

Sporcu temsilcisi “2022, Beijing sizi bekliyor ” başlıklı bir öneri okuyor. Fotoğraf: Wang Yueyang