“Bin Günde Memleket Hareketi”ni başlatan eski Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP’den kısa bir süre içerisinde istifa edeceğini açıkladı. İnce, CHP’den istifa eden 3 milletvekilinin de kuracağı partiye katılacağını söyledi.

“Ben gerçek evladım, gerçek anneyim, gerçek CHP’liyim. CHP’yi bölmek gibi bir niyetim olamaz.” diyen İnce, “Biz birkaç milletvekillik bir parti kurma derdinde değiliz. Biz 50+1’i alan, Türkiye’nin önünü açan ve demokrasiyi getiren bir siyasal oluşumun peşindeyiz. Onun için küçük iddialar değil, daha büyük iddialar peşindeyiz. Önümüzdeki süreçte yüzde 50+1’i alacak bir siyasi yapı oluşturacağız. Ben de çok kısa süre içerisinde istifa edeceğim.” ifadelerini kullandı.

“CHP’DEN İSTİFA EDEN 3 VEKİL KURACAĞIM PARTİYE KATILACAK”

Muharrem İnce, geçtiğimiz hafta CHP’den istifa eden milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel’in kuracağı partiye katılacağını da açıkladı.

İnce, istifa ettikten sonra 3 isme yönelik CHP yönetiminden yapılan eleştirilere de şu sözlerle tepki gösterdi:

“Önce ikna etmeye çalışıyorlar, ikna edemeyince de iftira atarak arkadaşlarımı karalamaya çalışıyorlar. Sayın milletvekillerimize yapılan seviyesiz, mesnetsiz ve yakışıksız iftiralardır. Tek bir delil kırıntısı dahi yoktur. Partide zaten demokrasi kalmamış. Muhalefetin görevi iftira atmak değildir. Kendi içinde demokrasiyi yok etmişsin. Sen bu ülkeye nasıl demokrasi getireceksin. Kim inanır sana, kendi içinde tek adam olmuşsun. Bir büyük tek adam, bir küçük tek adam. Ön seçimi kaldırmışsan, grup başkanvekilliği seçimini kaldırmışsan, tek adaylı kongreler yapmışsan, 950 imza toplayıp 750 oy almışsan, insanlara baskı kurmuşsan nasıl sen Türkiye’ye demokrasiyi getireceksin?”

Kaynak: NTV – DHA