Economic Information Daily’de bugün yer alan “Küresel Ekonomi Hızla Toparlanacak, RMB Cinsinden Varlıklara İyimser Bakılıyor” başlıklı makalede, Çin ekonomisinin potansiyeline ve Çin’in para birimi RMB’nin geleceğine iyimser bakıldığı bildirildi.

Makalede, “Çin Bankacılık Araştırma Akademisi tarafından yayımlanan küresel ekonominin ve finans sektörünün geleceğine ilişkin rapora göre, dünyada üretim ve ticaret hacmi salgın öncesi seviyeye ulaşacak. Tüketim hızla artarken, ekonomi de süratli bir şekilde kalkınacak. Ancak, farklı ülke ve bölgeler ekonominin canlanma sürecinde çok farklı performanslar gösterecek” ifadeleri kullanıldı.

Makalede, Standard Chartered Bank tarafından yayımlanan rapora göre de Çin ekonomisinde sürekli artış sağlanması ile avantajlı ekonomik politikaların yürürlüğe girmesinin, ülkedeki menkul kıymetler piyasalarının istikrarına da faydalı olacağı ifade edildi.

Makalede, “CreditEase şirketi tarafından yayımlanan rapora göre, gelecekte Çin küresel tedarik zincirindeki statüsünü koruyacak. Uzun vadede Çin ekonomisi dev potansiyelini koruyacak. Dolayısıyla RMB’nin geleceğine iyimser bakılıyor.” ifadelerine yer verildi.