Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu Toplantı’sında teknik direktör Vitor Pereira, gelecek sezon ve transferler hakkında açıklamalar yaptı.

Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, teknik direktör Vitor Pereira’dan futbol gündemine, transferlerden yeni sezon  hedefine birçok konuda değerlendirmelerde bulundu.

“HOCAMIZDAN YANA İÇİM RAHAT”

Takım başına gelen Vitor Pereira hakkında yorumlar yapan Ali Koç, “Pereira, bu ülkenin hakemlerini, federasyonunu, takımlarını biliyor. Kupalar kazanmış, Porto’da 2 yıl üst üste şampiyonluk yaşamış, buraya gelmeye son derece arzulu, istekli, dinamik bir arkadaşımızı getirdik. Bu konuda içim rahat.” dedi.

“GİDECEK OYUNCULAR BELİRLENDİ”

Takımdan ayrılacak oyuncuların belli olduğunu söylenen Koç, “Hocamız da verdiği raporlarda gidecek oyuncuları belirledi. Bir kısmı paylaşıldı. Paylaşılmayan isimler de var. Bu toplantı bitince kulübe gideceğiz, oyuncu, menajer, kulüp temsilcileriyle görüşmeler yapacağız.” ifadelerini kullandı.

“TRANSFER SESSİZLİĞİ KORKUTMASIN”

Transfer konusunda da açıklama yapan Koç şunları söyledi: “Hocamızın isteği doğrultusunda 3-4 transferimiz daha olacak. Bu transferler de direkt 11 katkısı yapacak isimler olacak. Transferdeki sessizliğimiz sizi ürkütmesin. Bunlar bilinçli adımlar.”

“ROTAMIZ BELLİ, ŞAMPİYONLUK”

Bu seneki mutlak hedefin şampiyonluk olduğunu vurgulayan Ali Koç, “Fenerbahçe’nin 7 yıl şampiyonluktan uzak kalması büyük bir baskı oluşturuyor. Takım da ister istemez bundan etkileniyor. Bu baskıyı sinerjiye çevirmek zorundayız. Bu sene, Türkiye’de futbolu sarı laciverte boyamak zorundayız. Bizim pusulamız belli, bu sene şampiyon olacağız.” şeklinde konuştu.

“AŞISIZLAR STADYUMLARA ALINMASIN”

Gelecek sezonun stadyumlara seyirci alma kuralıyla ilgili bir öneride bulunan Koç, “Bununla beraber statların girişine HES kodu zorunluluğunun aranması, Passolig ve HES entegrasyonunun sağlanması da çok önemli hamleler olarak görüyorum. Umarım ki alınan bu kararlar stattan stada değişmez, maçtan maça değişmez. Her yerde her maçta her ilde aynı şekilde uygulanır. Seyirci yasağına biz harfiyen uymaya çalıştık ama gittiğimiz statlarda hiçbir zaman şikâyet etmedik. Ama gittiğimiz statlarda çok farklı uygulamalar olduğunu da yaşayarak gördük. Bence stadyum kapasitelerini yüzde 50’den yüzde 100’e çıkaralım ama sadece aşı olanları alalım.” dedi.

“NİHAT ÖZDEMİR’İN YAYINCI KURULUŞ KARŞISINDA DURUŞU ENDİŞE VERİCİ”

TFF Başkanı Nihat Özdemir’in yayıncı kuruluş hakkında tutumunu eleştiren Koç, “Yayıncıyla yaşanan sorunlar, yabancı kuralı, finansal anlamda atılması gereken adımlar, iz bu konuları; sen, ben, benim kulübüm, senin kulübün forma rengi gözetmeksizin kişisel gibi bir tavır algılamadan hep birlikte ortak akılla çözüme kavuşsun diye mücadele verirken en önemli paydaşımız olan TFF ve onun başkanı olan Nihat Özdemir’in bu anlamdaki duruşu, söylemleri, şaşkınlık ve endişe vericidir. Sayın Özdemir size sesleniyorum: Bu konu Ali Koç’un özel bir konusu değildir. Konu Ali Koç değildir. Lütfen daha önce bize ve şahsıma karşı pek çok yaptığınız gibi konuyu kişiselleştirip odağı bu noktaya çekmeyin. Artık gerçekleri görün. Büyük göz resmi görün. Ve tekerleği yeniden icat etmenize gerek yok. Kulak verin, kulüplerle beraber hareket edin, aynı gemide olduğunuzu bilin. Sizin ana noktanız Türkiye’deki ligler ve futbol kulüpleridir. Başka hiçbir yer değildir. Kimseden de icazet almanız gerekmiyor. Doğru bildiğinizi doğru şekilde yapmanız gerekir. O yüzden tekrar size sesleniyorum: Biz Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu sorunların aşılmasında sizlerlen her zaman iş birliği yapmaya hazırız ama bu garip tutumunuzu değiştirmediğiniz müddetçe de sizlerle her yerde, her ortamda kapışmaya da hazırız. Bunu da bilmenizi istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajansspor