İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Grup Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. 

Meral Akşener’in açıklamasından öne çıkanlar şöyle: 

“Siyaset olanı biteni okuyabilme sanatıdır. Kimi zaman akıntıya kürek çekmek de gerekir. Dürüstlük kararlılık ister. İYİ Parti’nin siyaset anlayışı budur.

Yine esnafın derdi, çiftçinin çilesi, tavan yapan vaka sayılar konuşulmadı. Yine milletimiz kaybetti.

Son 60 yılda 9 darbe, muhtıra, e-muhtıra postmodern darbe görmüş bir millet olarak elbette ki hassasiyetlerimiz var.

 Sayın Erdoğan o sarayda nasıl uyuyorsun? 50 bine vurmuş vaka sayılarını, beceriksiz yönetim anlayışını konuşacağız. Aşı tedarikini, aşı sırasını konuşacağız.

Milletimizin sesi yükseldikçe iktidar daha çok korkuyor. Bize kızanlar, söylenenler hatta hakaret edenler olabilir. Hatta ortağını kıskanıp bize saldıranlar da olabilir. Millet iradesine sahip çıkmak öyle lafla olmaz. Milletin Meclisini yok sayarak milletin iradesine sahip çıkılmaz. Sandık gelince, ‘milletime hizmetkarım’ diyenlerin milleti maraba yerine koyarak hiç sahip çıkılmaz. Milletimiz kimin nerede durduğunu gayet iyi biliyor.

Yine esnafın derdi, çiftçinin çilesi, tavan yapan vaka sayılar konuşulmadı. Yine milletimiz kaybetti.

Milletimiz geçim derdinde savaşırken 4 gündür darbe mi değil mi diye konuşuyorlar. Kim ne konuşursa konuşsun Hakkarili babaları konuşacağız. 

Bu ülkeye komünizm gelecekse biz getiririz diyen valilerin bakış açısı bu iktidarda var. Bizim pusulamız bellidir daima milletimizi gösterir. 

Duruşumuza küçük ortak daha çok kızmış. Anayasa Mahkemesi’nden sonra Deniz Kuvvetleri’nin de kapatılmasını isterse şaşırmayın. Allah Sayın Erdoğan’a sabır versin. Sayın Erdoğan’ı uyarmak zorundayım, sakın ola çok ciddi bir öfke kontrol problemi olan küçük ortağın gazına gelip abuk sabuk cezalar verdirmeye kalkma. Ülkeye daha fazla zarar verme. Memleketi daha fazla huzursuz etme.

14-15 yaşındaki çocuklarımız tarlada çalışıyor. Temel hak olan içme suyuna erişimi var mı yok, su bidonlarda sağlanıyor. Barınma naylonla ile sağlanıyor. Neredeyse tamamı böyle. ”