İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Bugün Türkiye’nin üzerinde 28 Şubat’ın hayali, hayaleti dolaşıyor. Bu hayalet haki yerine lacivert ceket giyen bir hayalet. Bu beğenmediğine terörist diyen bir hayalet. Bu dün şiirden hapis yatanlara, bugün tweetten hapse attıran bir hayalet. Biz dün gerçeğine boyun eğmedik bugün hayaletine zaten boyun eğmeyeceğiz. Biz toplusu tüfeklisine boyun eğmedik. Biz hayaletlerin değil hakikatin peşindeyiz. Biz vesayetin yanında hakikatin yanındayız.

Milletimiz zorluklarla mücadele ediyor. Türkiye’nin bunları aşacak gücü var. Türkiye’nin her bir vatandaşını refaha ulaştıracak zenginliği var. İşler yolundayken müteahhidini ihaleye boğan bu iktidar, bütçe dara düşünce acısını onlardan değil, sırtına yeni vergiler bindirdiği milletimizden çıkarıyor. Devlet böyle yönetilmez. 

Dün dava adamıyım diye gezenlerin bugün sarayda sürdüğü sefayı görüyoruz. Şehitlerimiz varken ‘lebaleb’ kongrelerde üst üste çıkıp oynayanları görüp daha iyi anlıyoruz. İnsanımız çöpten yiyecek toplarken günü gününü gün edenleri görüyoruz. Dün rahmetli Erbakan Hoca’nın adil düzen gömleğini yırtıp sefaya dalanlar işler sarpa sarpa sarınca 1994 ruhuna dönmekten bahsediyorlar. 1994 ruhu dedikleri işte o yırtıp attıkları gömleğin ta kendisi. 

Her ürettikleri gündem 3 gün dayanıyor. Çünkü mızrap artık çuvala sığmıyor. Gömlek artık dikiş tutmuyor. Yolcu olan Abbas bağlasalar da durmuyor. 

FEZLEKE AÇIKLAMASI 

Saray’ın bu haftaki gündemi fezlekeler oldu. İYİ Parti’nin bu fezlekelere ne diyeceğine takmışlar. Eylemsizliği ile meşhur küçük ortak her zamanki gibi çıkmış bağırıyor. Argümanı yetmeyen durmadan bağırır, Türkçesi yetmeyen de durmadan söver. Akıllarınca bu bağırmalar ile bizi zora sokacaklar. Bizim bu konuda tavrımız çok net. Arkadaşların yaptığı tatavayı eğlence ile karışık bir şaşkınlıkla izliyoruz. İlkesiz siyaseti düstur edinmişlerin dün sövdükleri bugün yoldaş olanların, dün yoldaş oldukları ile de bugün sövenlerin bu netliğimizi yadırgamasını anlıyorum. Tavrımızı açıklamak istiyorum. İYİ Parti terörün yanında, yöresinde olmaz. İYİ Parti teröristle masa kurmaz, pazarlık yapmaz. Mesela İYİ Parti teröristin kafasından konfeti temizlemez. İYİ Parti seçim kazanmak için terörist mektubuna, katil röportajına bel bağlamaz. İYİ Parti milletine terörist demez. İYİ Parti ‘lebalep’ kongrelerde sırıta sırıta konuşma yapmaz. İYİ Parti hukukun yanında adaletin peşindedir. İYİ Parti adaleti siyasi hesaplarına meze yapmaya kalkanlara alkış tutmaz. 

İYİ Parti milletin derdi konuşulmasın diye getirilen fezlekelere gözü kapalı el kaldırmaz. İYİ Parti o fezlekelerin önünü arkasını iyice okur çünkü o fezlekelerin önünde biri varsa ardında sizin olduğunuzu iyi bilir. Özetle İYİ Parti Türk yargısının hazırladığı fezlekeye bakar, gereğini neyse onu yapar. 

Konuşulan 9 fezleke, gelen 33 fezleke. Bundan hiçbir kişinin endişesi olmasın ama bu arada Twitter fenomeni küçük ortak tatava yapmayı bıraksın. Ağzına sakız ettiği malum kapatma başvurusunu ne zaman yapacağını söylesin biz de bilelim. Küçük ortak, hamaseti bıraksın HDP Eş Genel Başkanı’nın sayın Erdoğan ile nasıl kol kola yürüdüklerini anlattığı Netflix belgeseli kıvamındaki açıklamalara cevap versin büyük ortağına sorsun.

Elbette milletimizin hür iradesine saygı duyacağız. Elbette siyasi şovun değil hakkın ve hakikatin yanında duracağız. 

“ERDOĞAN ÖĞRETMENLERE KADROYU ÇOK GÖRÜYOR”

Öğretmenlerimizin önemini anlamazsak bugün memleketi yönetenlerin düştüğü duruma düşer, onları bin bir çile ile baş başa bırakırız. Öğretmenlik mesleğini kadrolu, sözleşmeli, geçici sosyal tariflere mahkum eden bugünkü iktidar, on binlerce öğretmen kardeşime verdiği sözü tutmuyor. Atanamayan genç öğretmenlerimizin olduğunu kabul edemeyiz. Milyonlarca çocuğumuzun on binlerce öğretmene ihtiyacı olmasına rağmen, maalesef atanamayan öğretmenler adından bir meslek grubu var. Her biri sınıfa girecekleri ilk günün hayalini kuruyor. Eşe dosta devlette 2,3 koltuk ayarlayabilen Sayın Erdoğan, nedense gencecik öğretmenlerimize kadroyu çok görüyor. Bir meslektaşınız olarak size söz veriyorum, bu iktidar yapamadı ama ilk sandık da biz geleceğiz, yapacağız. Bu ülkenin kaynaklarını 5 müteahhide değil sizlerin atamasını yaparak çocuklarımızın eğitimine aktaracağız.

“KAYINPEDERDEN MASALLAR DEVAM EDİYOR”

Sayın Erdoğan hâlâ milletimize masal anlatıyor, kayınpederden masallar devam ediyor. “Kamu harcamalarında israfa tahammülümüz yok” dedi. Daha dün milyarlarca lirayı heba etmeyi, ‘İtibardan tasarruf olmaz” diye savunan aynı Sayın Erdoğan. Allah kimseyi böyle yoldan çıkartmasın. Siz hiç “İsrafa tahammülümüz yok’ diyen ama 12 uçakla gezen birini duydunuz mu? Kendisine Saray koleksiyonu yaptıran birini gördünüz mü? Ultra lüks araç filosuna her gün yenisini katan gördünüz mü? Allah ıslah etsin.

“EGOYA, CÜRETE BAKAR MISINIZ?”

Pandemi dönemi dara düşmüş vatandaşına 53 milyar destek vermekle övünen israf vermekle övünen Sayın Erdoğan, bunun iki katını hem de inadına Kanal İstanbul çılgınlığına yatıracağını söylüyor. Egoya, cürete bakar mısınız? İnadına yapacakmış. Millet iradesi ile inatlaşılmaz. İlla ki inat edeceksen, milletin için inat et. Mesela kalkınma da, adalette, demokrasi de inat et. Mesela yolsuzlukları bitirmek de inat et. Gel siyasi hayatında bir kez olsun kendi çıkarın için değil milletinin iyiliği için inat et. Bu sözlerimi yabana atma.”

Kaynak: www.halktv.com.tr