Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM’deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar:

“Yurt içinde ve yurt dışında yaşayan bütün vatandaşlarımıza, tüm kardeşlerimize en iyi dilek ve duygularımı sunuyorum. MHP’nin siyaset anlayışının merkezinde millet vardır.

Partimiz gücünü ve güvenini milletinden alan bir siyasal düşüncenin savunucusudur.

Milletlerin varlığıyla yer yüzünün çehresi değişmiştir. Bizim vazgeçmeyeceğimiz temel millet oluşumudur. Milliyetçidir bu oluşumun şuurla kavranmasıdır. Beraberce yaşanan her an tarihi nitelikli ittifakla benimsenmiş zengin bir ile doğru artan bir kaynaşmadır.

MHP’nin millet anlayışı yok sayıcı, ötekileştirici değildir, hiç de olmamıştır. Hiç kimsenin kökenini veya mezhebini aşağılayan, yasaklayan bir zihniyete yakın durmamız düşünülemeyecektir. Partimiz ülkemizde yaşayan kardeşlerimizi Türk milleti varlığı içinde kucaklamıştır. Güvence milli birlik ve kardeşliğimizdir. Milli onurumuza en ağır saldırı ve suikastlar yapılmıştı. Türk milleti istiklalini kurtarmasını bildi ve bunu milli birlik ruhuyla başardı.”