Arsenal teknik direktörü Mikel Arteta, son maçlarda önemli işler yapan takımın 1999 doğumlu ismi Eddie Nketiah hakkında övgü dolu sözler sarf etti.

Arsenal formasıyla son beş maça damga vuran İngiliz oyuncu Eddie Nketiah, teknik direktöründen tam not aldı.

Sezon boyunca süre sıkıntısı çeken ancak son maçlarda önemli performanslar sergileyen Nketiah, takımını Şampiyonlar Ligi potasında kalmasında büyük bir itici güç konumuna gelmiş durumda.

Oyuncusunun sergilemiş olduğu performanslardan oldukça mutlu olduğunu ifade eden Arteta, “Eddie, yedek kulübesindeyken, evde otururken ve sahadayken hiçbir şekilde değişmiyor. Onu tapma derecesinde seviyorum. Şu an yaşadığı her şeyi hak ediyor.” dedi.

“DOĞRU BİR ORTAMDA, ONUN ETRAFINDA DOĞRU KİŞİLER MEVCUT”

Performansı hakkında konuşan Eddie ise, “Oynamam için bana yardımcı olan takım arkadaşlarıma övgülerimi sunuyorum. Takımda olduğum için ve bu takıma yardımcı olduğum için çok mutluyum. Her oyuncu oynamak ve şans elde etmek ister. Sezon boyunca şans aldığım zaman hazır olduğumdan emin olmak için çok sıkı çalıştım.” ifadelerini kullandı.

Ligde üst üste dört galibiyet alan Arsenal, 66 puanla dördüncü sırada bulunurken Chelsea ise 67 puanla üçüncü sırada yer alıyor.

Kaynak: Eurosport Türkiye