Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yarından itibaren tüm okullarda kapalı mekânlarda maske zorunluluğunun kaldırıldığını bildirdi.

Çeşitli temaslarla bulunmak üzere Bartın’a gelen Özer, Valiliği ziyaret ederek Şeref Defteri’ni imzaladı.

Bakan Özer, gazetecilere, 2021-2022 eğitim-öğretim dönemine tüm kademelerde yüz yüze kesintisiz şekilde devam edildiğini belirterek, bugün itibarıyla yeni bir evreye dönüşen bu süreci eğitimin tüm ortamlarında devam ettirmenin memnuniyeti içerisinde olduklarını söyledi.

Özer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beştepe’de, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve beraberindeki Koronavirüs Bilim Kurulu üyelerini kabul ettiğini hatırlattı.

Erdoğan’ın kapalı mekânlarda maske kullanma zorunluluğunun tümüyle kaldırılması açıklamasına değinen Özer, “Biz de Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) olarak yarından itibaren okul öncesinden ilkokula, ilkokuldan ortaokula, ortaokuldan liseye kadar 18 milyon öğrencimizin eğitim aldığı tüm okullarda artık kapalı mekânlarda maske kullanımını hem öğrencilerimizden hem de öğretmenlerimizden kaldırmış bulunuyoruz.” dedi.

Sürecin zorlu geçtiğini dile getiren Özer, verilen aranın ardından yüz yüze eğitime tekrar başlanılmasının ciddi bir irade gerektirdiğini kaydetti.