2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın 9. gününde mindere çıkan 3 Türk güreşçi istediğini alamadı. Rıza Kayaalp, yarı finalde mağlup oldu, final şansını yitirdi. Yasemin Adar bronz madalya için repesaj hakkı elde ederken, Kerem Kamal ise elendi.

Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen 32. Yaz Olimpiyat Oyunları’nda güreşte ilk gün müsabakaları yapıldı.

Olimpiyatlarda birer gümüş ve bronz madalya kazanan ve Tokyo 2020’ye altın madalya hedefiyle gelen Rıza Kayaalp, uluslararası organizasyonlardaki en önemli rakibi Kübalı Mijain Lopez Nunez’e takıldı.

Son 16 tur ve çeyrek final maçlarını rahat geçen milli güreşçi, yarı final maçında Nunez’e kaybederek altın madalya şansını yitirdi.

Rıza Kayaalp, yarın bronz madalya mücadelesinde üçüncü olimpiyat madalyası için mindere çıkacak.

YASEMİN ADAR REPESAJA ÇIKACAK

Sabah seansında müsabakalara çıkan kadınlar 76 kilo güreşçisi Yasemin Adar, son 16 turunda Brezilyalı Aline Silva’yı yenerek çeyrek finale yükseldi.

Milli güreşçi çeyrek finalde Amerikalı Adelina Maria Gray’e yenildi. Yasemin Adar, Gray’in akşam seansındaki müsabakalarda Kırgız rakibini yenerek finale çıkmasıyla repesaj hakkı elde etti.

Milli güreşçi repesajda yarın TSİ 05.00’da Tunuslu Zaineb Sghaier ile karşı karşıya gelecek.

KEREM KAMAL ELENDİ

Sabah seansında mindere çıkan ve son 16 turunda Moldovalı Victor Ciobanu’ya yenilen Kerem Kamal elendi.

Repesaj hakkı için Moldovalı rakibinin finale çıkmasını bekleyen Kerem Kamal, Ciobanu’nun yarı finalde yenilmesiyle bu hakkı elde edemedi.