Galatasaray, 34 yaşındaki tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera’nın sezon sonunda bitecek olan sözleşmesini 3 yıl daha uzattı.

Sarı kırmızılı ekip, Türk Telekom Stadyumu Basın Toplantı Salonu’nda düzenlenen törenle, 2011-2012 sezonu başından bu yana takımın formasını giyen başarılı kaleci Fernando Muslera’nın sözleşmesini, 2024 yılına kadar uzattı.

İmza töreninde konuşan Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, “Muslera öyle bir isim ki; yerli yabancı, rakibimiz veya değil, herkesin sevdiği ve saygı duyduğu bir isim. Bu tip saygınlıkları lafla alamazsınız. Muslera kalede olunca herkes güveniyor. Bizim her şeyimiz Muslera. İnşallah, Galatasaray’a başkan da olur. Millet olarak, kendisinden ve milletinden çok bahtiyarız.”  açıklamalarında bulundu. 

Pandemi döneminde takımdaki oyunculardan indirim istediklerini belirten ve buna Muslera’nın öncülük ettiğini söyleyen Galatasaray ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak konuşmasında, “Muslera, ‘Öncelikle ben indirim yapayım, sonra arkadaşlarımla konuşurum.’ dedi. Bu bir duruştur. Ayrıca bu dönemde Muslera’ya Amerika’dan çok ciddi bir teklif geldi ama Muslera ‘Ben Galatasaray’da futbolu bırakmak istiyorum’ dedi. Bu hareketiyle beraber, kendisi tekrar Galatasaraylıların gönlünde taht kurdu.” ifadesine yer verdi.

Fernando Muslera’nın çok özel bir insan olduğunu söyleyen başkan yardımcısı Yusuf Günay konuşmasında, “Sadece Türkiye’de değil, bence dünyada örnek gösterilecek bir isim. Biz Muslera ile sözleşme uzatmaktan son derece mutlu ve gururluyuz. Kendisi Galatasaray’ın efsanesi olmuştur. Ümit ederiz ki uzun yıllar Galatasaray’a hizmet etmeye devam eder. Muslera’ya başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı. 

Galatasaray ile 3 yıl daha mukavele imzalayan Uruguaylı file bekçisi, “Sözlerime başlamadan önce biraz önce başkanımız da belirtti, acı bir kaybımız var. Eski kaptanımız Erhan Önal’ı kaybettik. Ben de çok üzüldüm, o yüzden hem camiamıza hem de ailesine baş sağlığı dilemek istiyorum. Bu sene kulüpteki onuncu senem. Bugün de sözleşmemi üç sene daha uzatacağım. Zamanında buraya gelerek ne kadar doğru bir karar verdiğimi şimdi daha iyi anladım. Bu zamana kadar birçok yönetim, hoca ve takım arkadaşıyla çalıştım. Hepsinin mutlaka bana kattığı şeyler vardır. Kolay değil Uruguay’da yaşıyorum. 15 bin kilometre uzaktayım ülkemden. Ama Türkiye’de, İstanbul’da kendimi ailemle yaşıyor gibi hissediyorum. O yüzden çok doğru bir karar verdiğimi bir kez daha anladım. Galatasaray insanlık, kariyer ve karakter anlamında da bana birçok şey kattı. Geldiğim ilk günden beri bana gösterilen sevgi, saygı beni inanılmaz etkiledi. Çocuklarım burada doğru, onlar da Türk sayılırlar. Üç sene daha bu güzel camiaya hizmet edeceğim için çok çok mutluyum.” dedi.

Kaynak: TRT SPOR