AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, “‘Müzik Susmasın’ projesi etrafında destekler müzisyen arkadaşlarımıza ulaştırılacaktır, ulaştırılıyor. 250 milyon liraya ulaşan bir destek verilmiş olacak.” ifadelerini kullandı. 

Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları şöyle:

“Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları çerçevesinde 8 bin 500’den fazla teröristlere ait hedef imha edilmiştir. PKK’ya dönük olarak çok ağır zayiatlar veriliyor. DEAŞ’a yönelik olarak birilerinin iddia ettiğinin aksine en güçlü mücadeleyi biz veriyoruz.

“MÜZİSYENLERE 250 MİLYON LİRAYA ULAŞAN DESTEK VERİLECEK”

Müzisyen arkadaşlarımızın seslerini duyduğumuzu bilmenizi isterim. ‘Müzik Susmasın’ projesi etrafında bu destekler müzisyen arkadaşlarımıza ulaştırılacaktır, ulaştırılıyor. 250 milyon liraya ulaşan bir destek verilmiş olacak. Tiyatrolara destek de önemli, 25 milyon tutarında bir turne desteği olacak. Destek verilecek olanları müzik sektörü açısından biz karar vermiyoruz, bakanlığımız karar vermiyor, 9 sivil toplum kuruluşu (STK) bu listeleri gönderiyor.

Bugün Türkiye’nin İHA ve SİHA’larıyla nasıl stratejik bir üstünlük ortaya çıkardığına ilişkin çok sayıda analiz çıkıyor. Türkiye’nin ilk uçak gemisi diyebileceğimiz TCG-Anadolu’nun yapımı en süratli şekilde devam ediyor. Böylece buna sahip olan sayılı ülkelerden bir tanesi olacağız.

DENİZ SALYASI SORUNU

Marmara Denizi’ndeki müsilaj son derece tedirgin edici ve asla tahammül edemeyeceğiz bir kirliliğe işaret ediyor. Bu müsilajın yüzeyden temizlenmesi hiçbir şekilde bunu ortadan kaldırmıyor. Bu müsilaj meselesi partice en yakın takip ettiğimiz meselelerden bir tanesidir.

ANAYASA ÇALIŞMALARI

AK Parti içerisinde tamam dendiği andan itibaren, ki o aşamaya gelmiş bulunuyoruz, sonra Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile paylaşacağız. Cumhur İttifakı kendi içerisinde uzlaşı çıkardıktan sonra diğer partilerle paylaşılması ve bu taslağın hayata geçmesi için adımlar atılması söz konusu olacak.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile derin bir müttefiklik ilişkimiz var. İş birliği yapacağımız alanlar ihtilaflı alanlara göre çok daha fazla.”