Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir yayıncı kuruluş  beINSPORTS’a önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Özdemir’in açıklamalarından bazı satır başları: 

“Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş 51 puanla 25 haftayı tamamladılar. En son 28 yıl önce görülmüş. Ama şunu bunu şikayet ediyorlar. Hedefimiz, kalan haftaları tamamlayarak 16 Mayıs’ta tüm ligleri bitirmek.”

“Olimpiyat, futbol oynamaya çok elverişli bir saha. Şampiyonlar Ligi finali önemli bir maç. 29 Mayıs’taki finali seyircili oynamak istiyoruz. Türkiye’nin turizm açısından tanıtılması için, Türkiye’nin tekrar turizm cenneti olduğunu göstermek istiyoruz.”

“Hollanda eleme maçımızı Galatasaray stadında oynamak istedik. Maalesef, son maçta gördüğümüz gibi bu sahanın drenajı iyi değil. Çim iyiydi. Drenaj iyi olsaydı bu saha bu hale gelmezdi. Oynayalım mı, oynamayalım mı diye Şenol Güneş düşünüyor.”

“TFF olarak şu sahayı şöyle böyle yap deme sorumluluğumuz yok. Bizden yardım isterlerse elimizden geleni yaparız. TFF olarak görevimiz; teknik arkadaşlar inceler, o sahanın futbol oynayıp oynamaya elverişli olup olmadığına karar verirler.”

“1 Nisan’a kadar seyircili oynatma şansımız yok. 1 Nisan’da değerlendireceğiz. Sağlık Bakanlığı ile birlikte karar vereceğiz.”

“Sosyal medyaya bakmasın kamuoyu. Sakın sosyal medyaya bakıp TFF hakkında, yöneticileri hakkında bir görüşte bulunmasınlar.”

“2021/22 sezonu beIN Sports’un. 2022 sonunda yeni yayın ihalesi yapmamız lazım. 5 yıllık bir periyodun ihalesini yapacağız. Ben isterim ki beIN Sports’la devam edelim. Aramızda iyi bir ilişki, diyalog var. Çok sıkıntılı dönemleri hep beraber atlattık.”

“Biz ligi dizayn ediyormuşuz! Fenerbahçe’yi şampiyon yapacakmışız, son birkaç haftada Galatasaray’ı şampiyon yapacakmışız diyorlar. Kazanıyorlar VAR’ı tenkit ediyorlar, kaybediyorlar VAR. Biz bu hakemlerle ligi bitireceğiz.”

“Rica ediyorum, maçlardan sonra taraftara mesaj vermek için açıklama yapmayın. Hata yapan hakemi Serdar Tatlı, VAR odasına gidip konuşmaları dinleyinceye kadar takip ediyor ve cezayı veriyor.”

“MHK Başkanımla konuşuyor, toplantıları yapıyorum. Varsa bir haksızlık ceza veriliyor. Kim iyi oynarsa, hak ederse o şampiyon olacaktır. Kimsenin aklına başka bir şey gelmesin.”

“Kimsenin ben elini kolunu tutmam. Her yere gidebilirler, UEFA, FIFA, mahkemeler. Hukukun elini kesemeyiz, kimsenin de kesmesine izin vermeyiz. Gitsinler, herhangi bir hukuki hakları varsa hakimler gerekli kararı verirler.”

“Kararlar nedeniyle rahatsız olan camialar, taraftarlar var. Sosyal medya üzerinden huzursuzluk çıkarmaya çalışıyorlar. Biz sosyal medyaya bakmıyoruz. Baksak pandemi şartlarına rağmen buralara gelemezdik.”