Sırbistan Ligi takımlarından Partizan, Fenerbahçe’nin eski başantrenörü Zeljko Obradovic ile sözleşme imzaladı.

Efsaneleştiği Partizan’a geri dönen Obradovic, imza töreninde eski takımına döndüğü için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Sarı-lacivertli camiayla 2013 yılında tanışan ve elde ettiği başarılarla taraftarın gönlünde taht kuran 60 yaşındaki başantrenörün, sözleşmesini uzatmama kararı şok etkisi yaratmıştı.

Obradovic, ailesinin de isteğiyle 1 yıl takım çalıştırmama kararı alırken bu süre zarfında dinlenmeye çekilmişti.

7 YILDA 11 KUPA

Fenerbahçe’nin başında 507 maça çıkan Sırp çalıştırıcı, sarı-lacivertli takımla 7 yılda 11 kupa kazandı.

Basketbolda Avrupa’nın bir numaralı kupasını Türkiye’ye getirme başarısı gösteren ilk ve tek başantrenör olan Obradovic, sarı-lacivertlilerle bu alanda önemli rekorlar kırmayı da başardı.

24 KUPANIN 11’İNDE İMZASI VAR

Zeljko Obradovic, sarı-lacivertli taraftarlara 11 kez kupa sevinci yaşattı. Deneyimli çalıştırıcı, Fenerbahçe’nin başında 1 THY Avrupa Ligi, 4 Türkiye Ligi, 3 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 3 de Türkiye Kupası zaferi yaşadı.

Sırp başantrenörden önce tarihinde 13 kupası bulunan sarı-lacivertliler, 7 yılda Obradovic’le 11 kupayı müzesine götürdü.

F.BAHÇE’NİN BAŞINDA 382 GALİBİYET

Zeljko Obradovic, sarı-lacivertlilerle çıktığı 507 resmi karşılaşmada 382 galibiyet elde etti.

Obradovic, tarihi başarılar kazandırdığı takımıyla Basketbol Süper Ligi’nde 262, THY Avrupa Ligi’nde 217, Türkiye Kupası’nda 22, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda ise 6 olmak üzere toplam 507 karşılaşmaya çıktı.

Fenerbahçe, bu karşılaşmalarda 382 kez sahadan galibiyetle ayrılmayı başardı.

Kaynak: Hürriyet