Çin Havacılık ve Uzay Günü 24 Nisan’da kutlandı. Bu anlamlı gün vesilesiyle Çin Bilim ve Teknoloji Müzesi’nde Çinli çocukların 60’tan fazla uzay rüyası konulu resim eseri sergilendi.

Çin’in uzay istasyonunun Tianhe uzay çekirdek modülü fırlatıldığı geçen yılın Nisan ayından bu yana 6 Çinli taykonotu ağırladı. Uzay istasyonu, yıl sonunda inşası tamamlandıktan sonra diğer ülkelerden de taykonotlara açılacak.

Siz de uzay yolculuğu yapmak istiyor musunuz? Hayalinizdeki uzayda nasıl bir yaşam var? İlk ve ortaokul öğrencilerine sesleniyoruz, sizlerden kaleminizle uzayla ilgili hayallerinizi çizmenizi bekliyoruz. Çizdiğiniz resimleri 10 Haziran 2022 gününe kadar [email protected] e-posta adresine gönderebilirsiniz. İlk ve ortaokul öğrencisi dostlarımızın eserleri arasında yapılacak değerlendirme sonucunda seçilen eserler ödül kazanacak ve Çin Bilim ve Teknoloji Müzesi’nde sergilenecek.

Ayrıca uzay yaşamıyla ilgili merak ettiğiniz soruları da [email protected] e-posta adresine gönderebilirsiniz. Sorularınızı Çinli taykonotlar yanıtlayacak. Resimlerinizi bekliyoruz.