CRI Türk Dış Haberler Servisi

2022 Beijing Kış Olimpiyatları’na sayılı saatler kala, sporcular müsabaka alanlarını ziyaret etmeye başladı. Curling ile başlayacak olimpiyat maçlar son teknoloji alanlarda devam edecek.

Amerika Birleşik Devletleri’nden (ABD) kayakçı Ryan Cochran-Siegle, pazar gecesi ABD Kayak ve Snowboard Ekibi tarafından paylaşılan bir tweet’te, Yanqing’de kayak yapmanın ilk gününü, “Yarışmaya gideceğimiz mekân beni çok şaşırttı.” diyerek paylaştı.

Amerikalı Curling sporcusu Chris Plys, “Su Küpü” olarak bilinen Ulusal Su Sporları Merkezi’nden Twitter’ında bir video paylaşarak, “Hayal ettiğim şey buydu. Bu stadyumda bir fotoğrafım var. Şimdi, aynı arenada oynayacağız, rüya gerçek oluyor.” dedi.

Kış Oyunları sırasında 39 mekân kullanılacak. Beijing Kış Olimpiyat Oyunları mekânları, küresel spor etkinliğinin aksamadan yapılmasını sağlamak için her türlü yüksek teknoloji ürünü araçla donatıldı.

MİLLİ TEMSİLCİDEN PİST PAYLAŞIMI

Kayakla atlama dalında Türkiye temsil edecek olan Fatih Arda İpçioğlu, atlama kuleleri ziyaretini Instagram hesabından paylaştı. Diğer paylaşımların da olimpiyat köyüne ait görüntüler paylaşan İpçioğlu, yemekhanede dezenfekte yapan robotları takipçilerine anlattı.

Antrenörü Nejc Frank ile eğlence merkezinde 3D deneyimi yaptığı görülen İpçioğlu’nun olimpiyat köyünde yüksek bir moralde olduğu paylaşımlarına yansıdı.