Çinli yüzme sporcusu Zhang Yufei 200 metre kelebek stilinde altın madalya kazandı. Zhang, ödül töreninde madalyayı boynuna koyduktan hemen sonra doğrudan kayıt masasına yürümeye başladı.

Kadınlar 4 artı 200 serbest stili röle başlayacak. Zhang Yufei tören kıyafetini çıkardı, ıslak saçlarını toparlayarak şapka ve gözlük taktı, ekip arkadaşlarının arasına geçti.

ZHANG YUFEİ 200 METRE KELEBEK STİLİ FİNALİNDE

Zhang, birkaç gün evvel 100 metre kelebek stilinin finalinde 0.05 saniye geride kalıp altın madalya sahibi olamadı. Çin’in yüzme ekibinde en büyük ümidin bağlandığı genç kız kameraların karşısına her zaman gülerek çıkar, üzüntüsünü ve endişelerini yüreğinde saklar.

“100 metre yarışının sonucunun tekrarlanmasını istemem.” Bugün verdiği demeçte kalbinden geçen duyguları saklamayadı. Bu sefer rakiplerine fırsat vermedi. 1.51.25’lik derecesiyle olimpiyat rekorunu kırdı.

Elbette, o sadece “kelebek kraliçesi” değil…

ZHANG YUFEİ 4 ARTI 200 SERBEST STİLİ YARIŞINDA

Yang Junxuan, Tang Muhan ve Li Bingjie ile birlikte 4 artı 200 metre serbest stili röle yarışmasında olimpiyat rekorunu kırdı ve röle dalında Çin’e ilk altın madalya kazandırdı. Bu madalya önceki madalyadan 80 dakika sonra geldi.

Zhang Yufei’nin “Tokyo Yolculuğu” devam ediyor. Erkek ve kadın 4 artı 100 karma serbest stil röle gibi yarışmalar onu bekliyor.