Xinhua

Çin Beijing Kış Olimpiyatlarına sayılı günler kala Covid-19 riski ve sporu siyasileştirme girişimleri de dâhil zorluklarla başa çıkma gücüne sahip ve hazır. Çin’in basit, güvenli ve muhteşem bir Kış Olimpiyatları örgütleme yeteneğine güveni titiz hazırlığından ve uluslararası toplumun güven ve desteğinden kaynaklanıyor. Birçok zorluğu rağmen Çin kapsamlı hazırlıklar yaptı. Gelişmiş Kış Olimpiyatları alanları ve akıllı Kış Olimpiyatlar Köyü hazır. Profesyonel gönüllüler ve tıbbi ve güvenlik hizmetleri var.

Yaklaşık 90 ülke ve bölgeden 3 bine yakın sporcu, Kış Olimpiyatları tarihindeki en çok yarışma ve madalyanın bulunduğu oyunlara katılacak. Bazı ülkeler bu yıl ilk kez Kış Olimpiyatlarına katılmak için heyet gönderiyor. Son aylardaki bir dizi olaydan sonra, bazı destek ekipleri başarılı yarışmalara ev sahipliği yapmak için geniş deneyim ve uzmanlıkla donatıldı. Oldukça bulaşıcı Omicron varyantının bütün dünyada yayılması nedeniyle, katılımcılar için kapalı döngü yönetimi olası enfeksiyon risklerini bertaraf etmek için katı önlemler aldı.

ÇİN KIŞ OLİMPİYATLARI’NA BAŞARILI BİR EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Beijing’de son vakaların ortaya çıkması nedeniyle belediye yönetimi salgının kapalı devre içinde ve dışında önlenmesini sağlam bir şekilde garanti altına almak için kararlı adımlar attı. Çin kısa bir zaman içinde enfeksiyon riskini büyük ölçüde azaltma ve katılımcıların, ilgili personelin ve Çin halkının sağlık ile güvenliğini sağlama gücüne sahip. Sporu siyasileştiren olimpiyatların sözde diplomatik boykotu ve diğer hareketlere rağmen, Çin basit, güvenli ve muhteşem bir Kış Olimpiyatları organize etme sözüne sadık.

“Birlikte olmanın” önemini savunan Beijing Kış Olimpiyatları bütün dünyadan binlerce sporcu için hayallerinin gerçek olması ve bir bütün olarak insanlık için dayanışma gösterme ve barış ve dostluğu geliştirmek için uygun bir alan olmalıdır.