Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. 
Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“İkizdere’den gelen kadın kardeşlerimiz sadece suyu, ağacı, havayı değil bütün canlıları kurtarmak istiyorlar. Onların verdiği mücadele sadece bugünün değil geleceğin de mücadelesidir. Onların çocukları da doğayı görmek, tüm güzellikleri içselleştirmek ister. 

Mantığı talan olan bir siyasi anlayış her türlü zorluğu çıkarıyor. Neredeyse bir orduyu görevlendirecek. Ama siz kadınlar isterseniz bir orduyu devirirsiniz. İkizdereliler güçlerini farkındalar. Toplumun her kesiminden destek alıyorlar. Çünkü tabiatı korumak hepimizin ortak görevi.

Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir ama ağaç hepimiz için, kuşlar hepimiz için, onlar yaşayacak ki biz de geleceği kurtaralım. Eko sistemi koruyalım. Öncülüğünü İkizdereli kadınlar yapıyor, biz de gurur duyuyoruz.

Ayşe Begüm Onbaşı altın madalyayı kazandı, kendisine teşekkür ederiz. Başta bu sporcuya sahip çıkan Mansur Yavaş ve EGO Spor Kulübü yöneticilerine teşekkür ediyoruz. Anadolu Efes şampiyon oldu, bizi mutlu ettiler. Hem Ayşe Begüm Onbaşı’na hem de Anadolu Efes’i yürekten tebrik ediyoruz. 

ISPARTA VE BURDUR ZİYARETİ 

Perşembe günü Isparta ve Burdur’daydık. Vatandaşlarla konuştuk. Sabahın 5’inde gül toplamaya gittim kadınlar ile birlikte. Sorunlarını anlattılar. Onların sorunlarını çözmek bizim boynumuzun borcudur. Aldıkları yevmiye çok düşük, sigortaları var mıdır o da tartışmalı.

Isparta’nın korunması lazım. Isparta’nın aynı zamanda gül sektörünün merkezi olması dışında merkezin büyütülmesi lazım. Elde edilen ürünler yurt dışına satılıyor, altından daha kıymetli ama siyasetçi bunu kavrayamadı. Taban fiyatın bu yıl en az 7 buçuk lira olması lazım.

Hükümet yetkililerine sesleniyor, bu rakamı pahalı buluyorsanız sen de benim gibi gidersin sevgili Erdoğan, sabahın köründe gül toplarsın az mı çok mu görürsün.

10 yıldır her seçimde Şarkikaraağaç’a gidip su getireceğiz derler, her seçimde oylarını alıp giderler ve bir daha da asla hatırlamazlar. Onlar oylarınızı almak için size yalan söylediler, biz ise asla yalan söylemeyeceğiz. Bir dahaki seçimde sana yalan söyleyene oy verme kardeşim.

VERDİĞİNİZ MÜCADELE İKİZDERE MÜCADELESİ DEĞİL

İkizdereli kadınlar, siz de diğer kadınlara örnek oldunuz. Verdiğiniz mücadele İkizdere mücadelesi değil. Bir hak, bir hukuk mücadelesi. Siz mücadelenizi verin biz sizin arkanızdayız. ” 

Kaynak: www.gercekgundem.com