Manchester United’ın Fransız yıldızı Paul Pogba, Kırmızı Şeytanlar’ın eski teknik direktörü Jose Mourinho’yu eleştirdi.

Manchester United’ın Fransız orta sahası Paul Pogba, eski teknik direktörü Jose Mourinho ile şimdiki çalıştırıcısı Ole Gunnar Solskjaer’ı karşılaştırdı. Pogba, Mourinho’yu eleştirirken, Portekizlinin tutarsız davrandığını ima etti.

Paul Pogba, Mourinho’nun çalıştırdığı dönemde ayrılacağı haberleri çıkmış daha sonra da Portekizli teknik adam ile yollar ayrılmıştı. Pogba, Sky Sport televizyonuna, Mourinho ile yaşananları anlattı. Fransız oyuncu, Mourinho’nun metotlarını eleştirirken, oyunculara karşı tavırları olduğunu, şimdiki teknik direktörü Solskjaer’in bunu yapmadığını söyledi.

İkilinin ilk döneminde Manchester United 3 kupa kazanırken; işler yolunda gidiyordu. Ancak sonrasından araları bozuldu. Pogba bunun nedenleriyle ilgili konuştu. Pogba şimdiki teknik direktörü Solskjaer ile Mourinho’yu kıyaslarken; “Ole (Ole Gunnar Solskjaer) ile şimdi sahip olduğumuz farklı. Oyunculara karşı değil ve oyunculara karşı gelmezdi. Bazen birisini seçmediğinde, onu bir kenara atmıyor. Mourinho ile Ole arasındaki fark bu.” dedi.

Mourinho ile yaşananlarla ilgili olarak Portekizliye tutarsızlık imasında bulunan Fransız orta saha, “Bir kez Mourinho ile harika bir ilişkiniz oluyordu ve bunu herkes görüyordu. Ancak sonraki gün ne olduğunu bilmiyordunuz. Mourinho ile aramdaki en tuhaf şey bu ve bunu açıklayamıyordum; çünkü ne olduğunu bilmiyordum.” diye konuştu.

28 yaşındaki oyuncu Solskjaer’in oyunculara güven verdiğini belirtirken, “Belki de (Solskjaer’in çalışma metodunun işlemesi) insanlara biraz daha yakın olmasından kaynaklanıyor. Her çalıştırıcının kendi yöntemi vardır ve oyuncularla böyle anlaşır; siz de buna adapte olursunuz. Bazen de bu birlikteliğiniz tutmaz ve işe yaramaz. Ole, Luke’a yardımcı oldu. Luke ve Mourinho için zor bir sezondu. Daha sonra menajerinin ona inanmasıyla da kalitesini gösterdi.” ifadelerini kullandı.

LUKE SHAW DA SIKINTI YAŞAMIŞTI

Mourinho’nun Manchester United’da sıkıntı yaşadığı isimlerden biri de Luke Shaw olmuştu. Shaw kendini yedek kulübesinde bulmuş ve Solskjaer’in gelişinin ardından yeniden doğmuştu.

Kaynak: NTV Spor