Sosyal Akıl Derneği tarafından hayata geçirilen “Sosyal Kütüphane” projesi kapsamında kitapseverlerin okunmasını önerdiği 500 kitap bir listede toplanırken, bunların içeriğine ilişkin bir rapor ve tanıtımının yapıldığı kısa videolar hazırlanacak.

Sosyal Akıl Derneği, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün destekleriyle “Sosyal Kütüphane” adlı bir proje geliştirdi. Kitap okumayı sevenlere yönelik geliştirilen Sosyal Kütüphane, kendine katkı verecek doğru kitaba ulaşamayan kişileri hedef kitapla buluşturmayı amaçlıyor.

Proje kapsamında okuduğu kitabı başkalarına da önermek isteyenler, https://sosyalakil.org.tr/tr/proje/sosyal-kutuphane-projesi internet sitesi üzerinden kitap öneri formunu dolduracak. Yeterli sayıda kitap önerisi toplandığında, en çok önerilen 500 kitapla ilgili dernek tarafından, kitabın içeriği, hangi yaş grubuna hitap ettiği, insanlarda ne gibi duygular oluşturduğu gibi bilgileri içeren birer rapor hazırlanacak.

Öneri sırasında ilk 50’de bulunan kitaplarla ilgili de kısa videolar hazırlanarak, kitapların sosyal medya üzerinden okuyucu kitlelerine tanıtılması sağlanacak.