Avrupa Süper Ligi projesinde başı çeken kulüplerden olan Real Madrid’in yeni bir uçuk girişimin eşiğinde olduğu iddia ediliyor. Mundo Deportivo’nun haberine göre eflatun-beyazlılar bulunduğu ülke ligini değiştirmeyi göz önünde bulunduruyor.

Real Madrid başkanı Florentino Perez’in, kurmaya çalıştıkları Avrupa Süper Ligi projesinin başarısızlığa uğramasından dolayı hayal kırıklığı yaşadığı belirtiliyor. Buna göre başkanı bu konuda hayal kırıklığına uğratan şeylerden bir tanesi, ülkesindeki futbol otoritelerinin de buna karşı çıkması.

Bu durumda Real Madrid’in İspanya’daki ulusal ligini dahi değiştirmeyi düşündüğü öne sürülüyor. İtalya Serie A ve Almanya Bundesliga’nın de değerlendirildiği belirtilen seçenekler arasında İspanya futbolundan ayrılma durumunda gidilecek yer olarak İngiltere Premier Ligi’nin öne çıktığı iddia ediliyor.

TAMAMEN YANLIŞ, ABSÜRD VE İMKANSIZ

Real Madrid kulübü oldukça ilginç ve bir o kadar önemli olan ve tüm Avrupa futbolunda önemli değişiklikleri beraberinde getirme potansiyeli taşıyan bu iddiaların doğru olmadığını açıkladı. Kulüpten yapılan duyuruda “Mundo Deportivo gazetesinde yer alan, La Liga’yı terk edip Premier Lig’e gideceğimiz bilgisi tamamen yanlış, absürd ve imkansızdır. Bu sadece kulübümüzde sıkıntı çıkarmaya yöneliktir.” denildi.

Kaynak: Milliyet