Arkadaşlarının üç gündür haber alamadığı genç ressam Kerem Durukan, İstanbul Beyoğlu’ndaki evinde ölü bulundu.

34 yaşındaki ressam Durukan’dan bir süredir haber alamayan arkadaşları polise haber verdi.

Beyoğlu ilçesi İstiklal Caddesi Pembe çıkmazı Sokak’taki eve giden polisler çilingir yardımıyla eve girince genç ressamın cansız bedeniyle karşılaştı.

Kerem Durukan’ın cenazesi ölüm nedeninin araştırılması için Adli Tıp morguna kaldırıldı.

KEREM DURUKAN KİMDİR?

1987 yılında Afyonkarahisar’da doğan Kerem Durukan, Eskişehir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü’nde okudu. Lisans eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nde 2008 yılında tamamladı.

Sonrasında eğitimine aynı üniversitenin Grafik Tasarımı Bölümü’nde uzun yıllar devam etmiş olan Durukan, 2010-2011 döneminde Almanya’da bulunan Bauhaus-Universität Weimar’da Görsel İletişim Tasarımı ve Güncel Sanat öğrenimi gördü.

Sanatçı, çeşitli kişisel ve karma sergilerde ve sanat-tasarım projelerinde yer aldı; birçok dergi, ajans ve tasarım ofisinde çalıştı. 2018 Bilkent Library Art Gallery’de davet üzerine gerçekleştirmiş olduğu serginin ardından kariyerini tam zamanlı bir sanatçı olarak sürdürmeye karar verdi. Genç ressam, “Çünkü Sanat Alan İster” mottosuyla Doğuş Grubu’na ait sosyal sorumluluk platformu ”Sanata Bi Yer”de de çalışmalar yapmıştı.

Kaynak: İHA