Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Habertürk TV’de katıldığı canlı yayında, Fenerbahçe’de düzenlenecek başkanlık seçimleri öncesi açıklamalarda bulundu. Koç, teknik direktör konusuyla ilgili, “Pazartesi günü seçim bittikten sonra, seçildiğimiz takdirde açıklayacağız.” ifadesini kullandı.

Ali Koç’un açıklamalarından satır başları şöyle:

“Genel kurulumuz, kongremiz bizi layık görürse sonuna kadar götürürüz. Şampiyon olunca devam edip etmeme konusunda düşüncelerimi gözden geçiririm. Fenerbahçe üzerinde algı, manipülasyon kurgusu var. Bir de Ali Koç karşıtlığını koyduğunuzda zaman zaman sorguluyorsunuz, ne yapmaya çalışıyoruz, insanlar ne ile uğraşıyor diye. Bazen mantıkla, bazen duygular elvermez. Her halükarda 3 sene, atılan tohumların meyvelerini toplama dönemiydi. Pek çok yapısal konuda biz bunu yaptık. Bizi sıkıntıya sokan, esas konu birinci sezonumuzda hiç beklemediğimiz gelişmelerle, sonuçlarla karşılaşmak. O zaman ne şampiyonluk vadettik, ne de pembe dünya. Belki de en yanlış tercihlerden bir tanesi futbol anlamında çok büyük değişikliğe gittik. Arkasından gelen sonuçlar bütün odağımızı, enerjimizi, motivasyonumuzu, ne yazık ki günlük olaylara, günlük sonuçlara odaklamak zorunda kaldık.

“TARAFTARLARA MAHCUBUZ, BU DÖNEM DAHA BAŞARILI GEÇECEK”

Fenerbahçe taraftarları en kötü günümüzde sonuna kadar yanımızda durdular. Onlara mahcubuz, onlara yaşatmak istediğimiz güzel günlerin yakında olduğuna inanıyorum. Ben hiçbir zaman böyle konuşmam. Ben bu dönemimizin çok daha başarılı, sağlıklı geçeceğine inanıyorum.

“YAYINCI KURULUŞTAN BÜYÜK RAHATSIZLIK VAR”

Yayıncıyla Fenerbahçe olarak sıkıntımızın yanında kulüplerin çok büyük rahatsızlığı var. Hatta sezon içinde öyle bir noktaya gelindi ki maçlar 60 saniye geç başlamıştı. İşin ekonomisini konuşursak bizlerin en büyük geliri yayıncı kuruluş. Rakam olarak, yüzde olarak Anadolu kulüplerine göre çok daha düşüğüz. Taksitlerini zamanında ödemiyorlar. Pandemi öncesi indirim aldılar, pandemi dönemi indirim aldılar, şimdi yine indirim istiyorlar.

“ADAYLARDA 3’E İNDİK, PAZARTESİ AÇIKLAYACAĞIZ”

Teknik direktörde yabancı tercihi niye diye sorabilirsiniz. Benim tercihim Portekiz, Alman ekolüydü. 3’e indik. Bunu pazartesi günü seçim bittikten sonra, seçildiğimiz takdirde açıklayacağız. Favre’nin kendisiyle görüşmemiz olmadı, onu temsil eden kişiyle görüşmemiz oldu.

“DALIC ARZUMDU, SERGEN HOCA İLE İLGİLENMEDİK”

Dalic benim çok arzumdu. Geçen sene çok güzel rapor hazırladı bize 40-45 sayfalık. Tavrı, hali, şekli, düşünceleri, karakteristiği bize çok uyuyordu. Turnuva ertelenince olmadı. Fenerbahçe taraftarı lütfen bu algılara gelmeyin. Beşiktaş taraftarı için de öyle, biz Sergen Hoca ile ilgilenmedik.”

Kaynak: Habertürk