Shanghai Sağlık Komisyonu’ndan yapılan açıklamada, dün Shanghai’de 7 kişinin Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

Açıklamada, son 24 saatte Shanghai’de tespit edilen Covid-19 vaka sayısının 2 bin 494’ü, asemptomatik vaka sayısının 16 bin 407’yi bulduğu duyuruldu.

Açıklamaya göre, geçtiğimiz 24 saat boyunca, Shanghai’de 7 kişi salgın nedeniyle hayatını kaybetti. Bunların arasından iki vakanın 60 yaş altında ve beş vakanın ise 70 yaş üzerinde olduğu bilgisi verildi.

Söz konusu yedi kişinin hastaneye kaldırıldıktan sonra durumunun kötüleştiği ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı, ölümlerinin birincil nedeninin akciğer kanseri, plevral efüzyon, koroner kalp hastalığı, kalp ritm bozukluğu, yüksek tansiyon, diyabet, beyin enfarktüsü ve pankreas tümörü gibi altta yatan ciddi hastalıklar olduğu açıklandı.

Shanghai’de dün 25 bin 412 asemptomatik vakanın tıbbi gözetimden çıktığı bildirildi.

26 Şubat -19 Nisan günleri arasında, Shanghai’da tespit edilen toplam yerli Covid-19 vaka sayısının 30 bin 107, tedavilerinden sonra taburcu olanların sayısının 7 bin 568, salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 17 olarak kayda geçtiği duyuruldu.