Antonio Conte, Tottenham kariyeri hakkında açıklamalarda bulundu.

Antonio Conte, Tottenham Hotspur menajeri olmanın kariyerindeki şu ana kadarki en büyük zorluğu olduğunu ve kulübün yıllar içinde standartların kaymasına izin vermenin bedelini ödediğini söyledi.

Premier Lig’de dokuzuncu olan Tottenham, Conte’nin göreve başlamasından bu yana tüm müsabakalarda oynadığı dört maçın ikisini kazandı. Geçen hafta Avrupa Konferans Ligi’nde Sloven NS Mura’ya 2-1’lik beklenmedik bir yenilgi aldı.

Conte, Chelsea ile Premier Lig ve FA Cup’ı kazanmadan önce Juventus ile üç Serie A şampiyonluğu kazandıktan sonra Inter’i 11 yıl sonra ilk lig şampiyonluğuna ulaştırdı.

Conte, “(Bu) benim kariyerimdeki en büyük zorluğum, evet,” dedi. “Çok hevesliyim… Şimdi en önemli şey iyi bir temel oluşturmak ve sonra önemli bir takım inşa etmek.

Son yıllarda kulüp zayıflıyor. Tottenham’ı Chelsea’de olduğum zamana kıyaslarsam, Tottenham çok, çok rekabetçiydi, gerçekten çok güçlü bir takımdı.

Bence jenerasyon değişikliği için Tottenham ciddi paralar ödüyor. Takımı yeniden yaratmamız, her şeye yeniden başlamamız gerekiyor… Biraz zamana ihtiyacımız var.”

Kaynak: Eurosport