İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’de var olan terörist sayısının 240’a düştüğünü belirterek, “Başlarını mağaralardan çıkaramıyorlar. Telsizle konuşamıyorlar. Bir yerlere gidemiyorlar.” dedi.

Muş’ta, Şehit Jandarma Üsteğmen İsmail Moral Geçici Jandarma Asayiş Karakolundaki güvenlik toplantısına katılan Soylu, ardından beraberindekilerle tarihi Murat Köprüsü’ne geçti.

Sultan Alparslan Tekstilkent alanında incelemelerde bulunan Soylu, daha sonra Hasköy ilçesinde kendisini bekleyen ilçe sakinlerine hitap etti. Soylu, burada yaptığı konuşmada, Muş’un tüm güvenlik meselelerini masaya yatırdıklarını söyledi.

Muş’taki güvenlik toplantısının 4 saat sürdüğünü anlatan Soylu, şu ifadeleri kullandı:

“Toplantıda ‘Muş’ta kaç terörist var’ dedim. Biliyorum da soruyorum. Dediler ki yok. Türkiye’de var olan terörist sayısı kaça düştü biliyor musunuz? 240’a düştü. Başlarını mağaralardan çıkaramıyorlar. Telsizle konuşamıyorlar. Bir yerlere gidemiyorlar. Milletimize sözümüz yeminimizdir. Evlatlarınız bir daha sizin gördüğünüz ve çektiğiniz sıkıntıları çekmeyecek. Muş başta olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu turizmin parlayan yıldızı olacak. Herkesin gezip görmek istediği, herkesin kendi insanıyla buluşmak istediği bu alanlar hem yerli hem de yabancı turistin gözdesi haline gelecek yeter ki huzur olsun. Daha çok çalışacağız, daha çok gayet edeceğiz. Zengin, güçlü, ayakları üzerinde durup bütün dünyaya haykıran bir Türkiye’ye hep beraber ulaşacağız. Durmak yok yola devam.”