Beijing 2022 Kış Olimpiyatları 20 Ocak’ta sona erdi. Uluslararası kamuoyu, “Kış olimpiyatlarının başarıyla düzenlenmesi Çin’in kapsamlı gücünün artmış olduğunu gösterdi.” ve “Çin, olimpiyat oyunlarının organizasyonu ve salgınla mücadelede iyi performans gösterdi.” değerlendirmelerinde bulundu.

Karadağ Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Vusuroviç yaptığı açıklamada, “Beijing Kış Olimpiyatları, yabancı sporcularda hoşgörü ve samimiyet gibi izlenimler bıraktı. Sporcular, olimpiyat oyunlarında sergilenen ileri teknolojileri takdirle değerlendirdi.” ifadelerini kullandı.

Zambiya Sporseverler Derneği’nin kurucusu Makkumbo, “Çin hükümeti kış olimpiyatları sırasında salgınla mücadelede iyi bir performans gösterdi. Bu kolay bir iş değil, Çin’i tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Kenya’daki Başkent Radyosu’nun internet sitesinde yer alan bir makalede, Çin’in kış olimpiyatlarını başarıyla düzenlemek için birçok zorluğun üstesinden geldiği bildirildi.

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki en büyük İngilizce gazetesi “The National” tarafından yayınlanan “Beijing Kış Olimpiyatları’nın Muhteşem Kapanış Töreni” başlıklı bir haberde, Çinlilerin ortak çabalarıyla kış olimpiyatları sırasında salgınla mücadele çalışmalarının verimli olduğu ve olimpiyat oyunlarının başarılı bir şekilde düzenlendiği belirtildi.