Liverpool teknik direktörü Jürgen Klopp, Villarreal ile bu akşam karşılaşacakları Şampiyonlar Ligi yarı mücadelesi öncesinde Unai Emery hakkında açıklamalarda bulundu.

Juventus ve Bayern Münih’i eleyerek Şampiyonlar Ligi’ne damga vuran Villarreal’de Unai Emery, taraflı tarafsız bir kez daha kamuoyunun takdirini kazandı.

Liverpool teknik direktörü Jürgen Klopp ise ‘dünya çapında menajer’ olarak adlandırdığı Unai Emery hakkında övgü dolu sözler sarf etti.

Villarreal patronu Unai Emery’yi küçümsemeyeceği konusunda ısrar eden Klopp, “Tabii ki de onlar hakkında düzgün analizler ortaya çıkardık. Unai Emery ve Villarreal’e bizim eşleşmeden önce de saygım vardı çünkü Bayern Münih ve Juventus maçlarını görmüştüm.” dedi.

Rakiplerinin oynadığı son iki eşleşmedeki maçları detaylı olarak bir kez daha izlediklerini ifade eden tecrübeli çalıştırıcı, “Çok etkileyici performansları var. Unai açık bir şekilde detaylara takıntılı bir menajer. Bir maç içerisinde çok farklı durumlara kendisini hazırlıyor. Çok iyi, gerçekten çok iyi.” değerlendirmesinde bulundu.

Kloop sözlerini şöyle tamamdı:

“Farklı oyun kurma, farklı pres uygulamak, farklı sonuçlara karşı farklı reaksiyon almak. Unai’nin yaptıkları çok etkileyici. O, Villarreal’de inanılmaz bir iş çıkartan dünya çapında bir teknik adam.

Çok zorlu bir rakibimiz var. Juventus ve Bayern Münih maçlarında çok az avantajları vardı belki de rakipleri kendilerini küçümsedi ama biz onları asla küçümsemeyeceğiz. Özellikle Şampiyonlar Ligi’nde oynadıkları son dört maçtan sonra asla bunu yapmayacağız.”

Kaynak: Eurosport Türkiye