Çin Devlet Konseyi Üyesi ve Dışişleri Bakanı Wang Yi dün video konferans yöntemiyle, Laos Dışişleri Bakanı Saleumxay Kommasith ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Wang Yi görüşmede, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ile Laos Cumhurbaşkanı Thongloun Sisoulith’in birlikte Çin-Laos Demir Yolu’nun açılış törenine iştirak ettiklerini hatırlattı.

Wang Yi, Çin-Laos Demir Yolu’nun hizmete girmesinin önemli bir anlam taşıdığını ve Çin-Laos ortak kader topluluğunun inşasına güçlü ivme kazandırdığını dile getirdi.

Wang Yi, liderlerin vardığı fikir birliğinin hayata geçirilmesi, ikili ilişkilerin ilerletilmesi ve iki ülke halkına daha fazla fayda sağlanması gerektiğini söyledi.

Laos Dışişleri Bakanı Saleumxay Kommasith ise, iki liderin görüşmesinin memnuniyet verici olduğunu ve Laos-Çin Demir Yolu’nun ulusal bayramda hizmet girmesinden gurur duyduğunu aktardı.

Kommasith, Laos’un Çin’le iş birliğini her alanda derinleştirmeye ve Laos-Çin ortak kader topluluğu inşasında daha fazla sonuç elde etmeye hazır olduğunu söyledi.