Çin Komünist Partisi’nin (ÇKP) kuruluşunun 100’üncü yıl dönümü vesilesiyle, ÇKP içindeki en yüksek onur olan 1 Temmuz Madalyası bugün Beijing’deki Büyük Halk Toplantı Sarayı’nda düzenlenen törenle Parti’ye ve halka olağanüstü katkılarda bulunan bir grup ÇKP üyesine verildi.

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Genel Sekreteri, Çin Cumhurbaşkanı ve Merkezi Askeri Komisyonu Başkanı Xi Jinping, bazı ÇKP üyelerine 1 Temmuz Madalyası takdim ederek konuşma yaptı.

Xi Jinping yaptığı konuşmada, 1 Temmuz Madalyası sahiplerinin parti üyelerinin asıl gayesini yerine getirmesi, parti ilkelerine sıkıca bağlı kalmaları, parti ve devlet için canla başla katkı sağlamaları, kamu çıkarlarını en üstte tutmaları yönünde yüksek ahlaka sahip olduklarını vurguladı. Xi Jinping, tüm partinin Marksizm’e ve Çin’e özgü sosyalizme olan inancını ömür boyu misyon olarak görmesi gerektiğini söyledi.

Xi Jinping, geçen yüzyıl içinde nesilden nesillere ÇKP üyelerinin milli bağımsızlık ve halk kurtuluşuna kavuşmanın ardından, ülkenin refahı ve halkın mutluluğu için hiç şaşmadan çaba harcadıklarına işaret ederek, tüm ÇKP üyelerinin asıl gayesini hep yürekte tutmaları gerektiğini söyledi.

Xi Jinping, ÇKP üyelerinin her zaman halkı üstün tutmaları ve halkla et tırnak ilişkisi kurmaları gerektiğini belirtti.

Xi, ÇKP üyelerinin ancak yüksek ahlaka sahip olurlarsa halktan destek alabileceklerine işaret ederek, tüm üyelerin kişisel ve siyasi hayatlarında temiz ve dürüst bir insan ve memur olmaya özen göstermeleri gerektiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Xi, yeni dönemin kahramanlara ihtiyaç duyduğuna, yeni dönemin mutlaka kahraman çıkaracak bir dönem olduğuna işaret ederek, ÇKP’nin her zaman çağın öncüsü ve milletin belkemiği olması gerektiğini söyledi.