Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Helen Foster Snow Vakfı Başkanı Adam Foster’in mektubuna yanıt verdi.

Snow Vakfı’nın Çin’deki Gong He hareketlerini (2. Dünya Savaşı sırasında Çin’de Japon saldırganlara karşı direniş savaşı sırasında Çinli vatanseverler ve Çin devrimini destekleyen yabancı dostlar tarafından başlatılan, Çin’e maddi yardım sağlayan bir örgüt) hızlandırdığını ve Shandan Peili Okulu’nun kurulmasına önemli katkıda bulunduğunu hatırlatan Xi, Çin halkının Snow Vakfı dahil olmak üzere yabancı dostların Çin devrimi ve inşasına gösterdikleri çabaları, Çin Komünist Partisi (ÇKP) ve Çin halkına olan samimi dostluğunu unutmayacağını belirtti. Xi, Helen Foster Snow ailesinin yıllardır Çin ile Amerika Birleşik Devletleri (ABD) arasındaki ilişkileri geliştirmek üzere yaptığı katkıları takdirle değerlendirdi.

Xi, Adam Foster’e vakfın Snow çiftini örnek alarak iki ülkenin halkları arasındaki dostluk ve iş birliğinin artırılmasına yeni katkı sağlamasını beklediklerini dile getirdi.

Helen Foster Snow Vakfı Başkanı Adam Foster kısa sure önce Xi Jinping’e mektup yazarak Bayan Snow’un iki ülkenin sivil dostluğunu güçlendirmek için harcadığı gayretleri hatırlattı. Foster, Bayan Snow’un ABD ile Çin arasında sivil dostluk ruhunu sürdürerek, iki ülke halklarının arasında köprü kurmaya devam edeceğini belirtti.