Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, “Uluslararası Genç Liderler Diyaloğu” projesinin yabancı genç temsilcilerine bir mektup gönderdi.

Xi Jinping, yabancı gençlerin Çin’in çeşitli yerlerine ziyaretlerini ve Çin hakkındaki derin anlayışlarını takdir etti ve insanlığın ortak kader topluluğuna katkıda bulunmalarını ve temasları artırmalarını ümit ettiğini ifade etti.

Xi Jinping, mektupta şu ifadeleri kullandı:

“Hepiniz Çin’de okuyor, çalışıyor ve yaşıyorsunuz. Çeşitli yerleri derinlemesine ziyaret etme ve Çin hakkında bilgi ve anlayışı artırma fırsatınız oldu. Buna çok sevindim.”

Xi Jinping, Çin halkının kendi zekası ve alın terine dayanarak Çin topraklarında bir yuva inşa ettiğini, renkli kültürler oluşturduğunu ve orta halli refah topluluğu rüyasını gerçekleştirdiğini belirtti.

Mutlu olmak için mücadele edilmesi gerektiğini dile getiren Xi Jinping, geniş Çin’in büyük nüfusa sahip olduğunu ve kalkınmak için kendi ulusal koşullarına dayalı kendi yolunda ilerlemesi gerektiğini ve Çin tarzı modern yeni yolun gittikçe genişlendiğini kaydetti.

Xi Jinping, gençliğin her zaman rüyalarının peşinden koştuğunu hatırlattı. Çin Komünist Partisi’nin (ÇKP) bir asırlık mücadeleden geçtiğini ve asıl gayesinin sabit olduğunu ifade eden Xi Jinping, Çin rüyasını gerçekleştirmek ve insanlığın kalkınmasını yürütmek için çabalayacaklarını kaydetti.

Xi Jinping, daha fazla yabancı gencin Çin’le temasta bulunması, Çin ve yabancı gençlerin karşılıklı öğrenme yoluyla anlayışı geliştirmesini ümit ettiğini belirtti.

“Uluslararası Genç Liderler Diyaloğu” projesi, Çinli düşünce kuruluşu tarafından başlatılan bir Çin-yabancı gençlik değişim mekanizmasıdır. Kısa süre önce 28 ülkeden 36 yabancı genç temsilci Xi Jinping’e mektup göndermişti ve Çin’in çeşitli bölgelerindeki seyahat deneyimlerini paylaşmıştı.