Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, 100 yaşını doldurmuş emekli askerlerden Çin Komünist Partisi’nin şanlı geleneklerine dair hikâyeleri daha çok paylaşmalarını istedi.

Cumhurbaşkanı Xi, Yeni Dördüncü Ordu’nun tarihine dair araştırmalar yürüten Shanghai merkezli bir topluluğa üye olan ve yaşı 100’ün üzerindeki 40’tan fazla emekli askerin mektubuna yanıt verdi.

Çin’in devrim tarihinin, Çinli komünistler için en iyi ders kitabı olduğunun altını çizen Xi, ulusun şahlanışına, refaha ulaşmasına ve kuvvetli şekilde büyümesine doğru giden yoldaki büyük tarihi atılımları bizzat yaşayan emekli askerlerin, partinin esas gayesini ve kuruluş misyonunu herkesten daha iyi bildiğini belirtti.

Xi, gönderdiği cevap mektubunda, emekli askerlerden Çin Komünist Partisi’nin üyelerine, özellikle de genç nesillere, partinin kuruluş misyonuna sadık kalma, inançlarını sağlamlaştırma ve cesurca savaşma açılarından rehberlik etmek için partinin şanlı geleneklerine ve güzel uygulamalarına dair daha çok hikâye paylaşmalarını istedi.