Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Genel Sekreteri Xi Jinping, bu yılın ÇKP’nin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümü olması vesilesiyle parti tarihinin çalışılıp öğrenilmesinin önemini vurguladı.

Aynı zamanda, Çin Cumhurbaşkanı ve Merkezi Askeri Komisyon Başkanı da olan Xi Jinping, ÇKP üyelerine yönelik “parti tarihi öğrenim seferberliği” başlatılmasıyla ilgili toplantıda bir konuşma yaptı.

Xi Jinping, tüm ÇKP üyelerini, partinin tarihini incelemek, teorilerini anlamak, pratik çalışmalar yapmak ve yeni ilerlemeler kaydetmek için çaba harcamaya, böylece modern sosyalist Çin’in kapsamlı inşasını gerçekleştirmek ve partinin yüzüncü yaşını olağanüstü başarılarla kutlamak için yeni bir yolculuğa çıkmaya çağırdı.

Xi Jinping, tüm partinin teorik inovasyondaki en son başarılarla donatılması, bu teorilerin kullanılarak parti çalışmalarının iyileştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Halkın güveni ve desteğini arkasına alan ÇKP’nin hiçbir engel karşısında mağlup olmayacağını vurgulayan Xi Jinping, ÇKP’nin görevinin, 1 milyar 400 milyon Çin vatandaşının birliğini sağlamlaştırarak, Çin ulusunun yeniden canlanışını ilerletmek olduğunu kaydetti.