Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, bugün Ürdün Kralı II. Abdullah’a Ürdün’ün kuruluşunun yüzüncü yıl dönümü dolayısıyla bir tebrik mesajı gönderdi. Xi mesajında Ürdün’e refah, Ürdün halkına da mutlu bir yaşam diledi.

Xi Jinping, son yıllarda Çin-Ürdün ilişkilerinin sorunsuz geliştiğini, iki ülke arasındaki karşılıklı siyasi güvenin her geçen gün kuvvetlendiğini ve çeşitli alanlardaki pragmatik iş birliğinin istikrarlı ilerlediğini belirtti.

Covid-19 salgınının ortaya çıkmasından sonra Çin ve Ürdün’ün el ele vererek salgınla mücadelede birbirine yardım ettiğini ifade eden Xi, Çin’in, Ürdün’ün salgına karşı verdiği mücadeleyi kararlılıkla desteklediğini ve Majesteleri Kral’ın liderliğinde Ürdün halkının salgının üstesinden gelebileceğine yürekten inandığını kaydetti.

İki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine büyük önem verdiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Xi, Çin-Ürdün stratejik ortaklığının kapsamlı ve derinlemesine gelişimini teşvik ederek iki ülkeye ve iki halka fayda sağlamak için Kral II. Abdullah ile çalışmaya hazır olduğunu söyledi.