Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in, 26 Ocak’ta Beijing’de başlayan Çin Medya Grubu (CMG) Forumu’na gönderdiği tebrik mesajı büyük yankı uyandırdı.

CMG bünyesindeki Chinese Global Program Center’in Müdür Yardımcısı Ma Yong, “Cumhurbaşkanı Xi’nin belirttiği gibi, yalnızca Beijing Kış Olimpiyatları’na başarılı şekilde ev sahipliği yapmakla kalmayıp, aynı zamanda onu muhteşem ve benzersiz bir şekilde düzenleyeceğiz. ” dedi.

CMG bünyesindeki China Global Television Network’un (CGTN) haber sunucularından Liu Xin ise, “2022 Beijing Kış Olimpiyatları, Covid-19’un ortaya çıkmasının ardından öngörülen tarihte düzenlenen ilk küresel kapsamlı spor etkinliği. 2022 Beijing Kış Olimpiyatları’nı Çin hikayeleriyle doldurarak, kendine güvenen ve güçlü bir Çin imajı yaratmalıyız.” dedi.

Beijing Kış Olimpiyatları Organizasyon Komitesi Sözcüsü Zhao Weidong, “2022 Kış Olimpiyatları’nın medya merkezi 24 saat hizmet moduna geçmiş bulunmakta. Dünyanın bütün köşelerinden medya mensupları da art arda Beijing’e geliyor. Yabancı basın mensubu dostlarımıza Cumhurbaşkanı Xi’nin Kış Olimpiyatları’nın sade, güvenli ve muhteşem şekilde organize edilmesi çağrısı doğrultusunda en kaliteli hizmeti sağlayacağız, Kış Olimpiyatları hikayelerini güzelce anlatacağız, Olimpiyat ruhunu verimli bir şekilde aktaracağız ve Olimpiyat Oyunları ateşiyle umut ışığını yakacağız.” diye konuştu.