Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çin Komünist Partisi’nin (ÇKP) eski devrim üssündeki parti üyelerine daha iyi bir yaşam için yerel halk ile birlik olma ve beraber çalışma çağrısı yaptı.

Xi Jinping, Çin’in kuzeyindeki Hebei eyaletine bağlı Xibaipo nahiyesinin Beizhuang köyünde yaşayan ÇKP üyelerinin mektubunu yanıtladı.

Cevap mektubunda, 78 yıl önce ilk kez Beizhuang köyünde söylenen “Birlik Güçtür” başlıklı devrim şarkısının, daha sonra tüm ülkeye yayıldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Xi, parti üyelerinin köylülere devrim ruhunu aşılamasından ve onlarla birlik hâlinde çalışarak köyün yoksulluktan kurtulmasını sağlamasından memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Xi, “Birlik güçtür, demir ve çelik gibi güçlüdür.” ifadesini kullandı.

ÇKP’nin, geride kalan 100 yılda halkı birleştirdiğini ve daha iyi bir yaşama yönelttiğini dile getiren Xi Jinping, bu gerçeği, en iyi şekilde Xibaipo’daki parti kadrolarının ve yerel halkın bildiğinin altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Xi, bölgedeki parti üyelerinin, yerel halkı modern ve sosyalist Çin’in inşası yolculuğunda daha da güçlü şekilde birleştirmesini temenni ettiğini belirtti.

Beizhuang köyü, Çin Halk Cumhuriyeti’nin kuruluşu öncesinde süren iç mücadele esnasında ÇKP tarafından üs olarak kullanılmıştı. 1943 yılının haziran ayında, Birlik Güçtür başlıklı devrim şarkısı Beizhuang köyünde söylenmeye başlamıştı.

Köydeki parti üyeleri, yakın tarihte Cumhurbaşkanı Xi’ye bir mektup göndermiş, yerel halkın yoksullukla mücadele sürecinde bu şarkıdan etkilendiğini ifade etmişti.