Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, ilk kez düzenlenen Çin Uluslararası Tüketim Ürünleri Fuarı’na dün tebrik mesajı gönderdi.

Xi mesajında, Çin Uluslararası Tüketim Ürünleri Fuarı’nın, küresel çapta kaliteli tüketim ürünleri için bir sergi ve ticaret platformu oluşturduğunu vurgulayarak, ülkelerin Çin piyasasının getirdiği fırsatları paylaşması için yararlı olduğunu kaydetti.

Xi, fuarın dünya ekonomisinin canlanması ve büyümesinin yanı sıra, Çin’in dünyaya daha fazla kaliteli ürün sağlamasına da yarar getirdiğini belirtti.

Xi, fuara katılan bütün konukların iletişimi derinleştirerek, iş birliği yoluyla dünya halklarına daha fazla fayda sağlamasını dilediğini kaydetti.

Xi ayrıca, “Çin, Hainan Serbest Ticaret Limanı’nda reformun derinleştirilmesi ve yüksek seviyeli dışa açılma yürütülmesi için uygulanan politikaların avantajlarını kullanarak, iki taraflı, çok taraflı ve bölgesel iş birliğini derinleştirip, bütün taraflarla beraber insanlığa daha güzel bir gelecek yaratmaya hazır.” ifadelerini kullandı.

İlk kez düzenlenen Çin Uluslararası Tüketim Ürünleri Fuarı dün, Hainan eyaletinin Haikou kentinde başladı. 10 Mayıs’a kadar sürmesi beklenen fuara, yaklaşık 70 ülke ve bölgeden bin 500’e yakın yerli ve yabancı işletme katılıyor.