Farklı ülkelerden siyasi partilerin temsilcileri, 2022 Beijing Kış Olimpiyat Oyunları’nın küresel dayanışmayı güçlendirecek bir şenlik olacağına inandıklarını açıkladı.

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Dış İlişkiler Departmanı, Kuşak ve Yol güzergahında yer alan ülkelerdeki siyasi partilerle bir istişare toplantısı düzenledi. Çevrim içi ve doğrudan fiziksel yolla düzenlenen toplantıya Güney ve Güneydoğu Asya ülkelerinden 40’tan fazla siyasi parti ve örgütün liderleri katıldı.

Temsilciler, toplantı vesilesiyle Beijing Kış Olimpiyat Oyunları’na desteklerini yineledi.

Beijing Kış Olimpiyat Oyunları’nın görkemli bir spor şenliği olacağına dikkat çeken katılımcılar, organizasyonun küresel dayanışmayı güçlendirecek bir platform olmasını temenni ettiklerini söyledi.

Pakistan Senatosu Savunma Komitesi Başkanı Müşahid Hüseyin, toplantıda yaptığı konuşmada, “Hiç kuşkusuz, Beijing Kış Olimpiyat Oyunları, tarihteki en başarılı Olimpiyat oyunlarından olacak. Dünyanın dört bir yanından gelen seçkin sporcular, aynı sahada yarışacak, ülkeler arasındaki dostluğu gösterecek ve küresel dayanışmayı güçlendirecek. ” diye konuştu.