2022 Beijing Kış Olimpiyat Oyunları’nın kapanış töreni bu akşam Çin Ulusal Spor Stadyumu’nda yapılacak. Açılış töreninde gösterilen “bir kar tanesi”nin hikâyesi, kapanış töreninde tüm dünyaya “Çifte Olimiyat Kenti”nden gelen duygusallığı aktaracak.

Kapanış töreninin baş yönetmeni Zhang Yimou, törenden önceki toplantıda bu geceki kapanış töreninin asıl temasının mutlu bir olimpiyatlar olduğunu vurguladı.

Zhang, “Amacımız atletleri mutlu ederek hizmet vermek.  Kapanış töreni tüm dünyaya Olimpiyat’ın sevincini hissettirecek büyük bir parti olacak.” dedi.

AKTÖRLER HALKTAN OLUŞUYOR

Kapanış töreninde daha çok atletlerin müsabaka mekanlarındaki çabalarından sonraki kutlamalarına ağırlık verilecek. Açılış töreninde olduğu gibi “insan doğası”na vurgu yapılacak kapanışta sahnesinde de profesyonel aktör olmayacak. 1.300 aktörün hepsi üniversiteler, ortaokullar, ilkokullar ve hayatın her kesiminden sıradan insanlardan oluşacak.

                                 Shi Jia İlkokulu’ndan öğrenci Xu Chang

                       Çin İletişim Fakültesi’nden öğrenci Zhao Yingrong  

GENÇ YETENEKLER KIŞ OLİMPİYATLARI SAHNESİNDE ÖNEMLİ ROL OYNUYOR

Genç yetenekler, açılış ve kapanış törenlerinde önemli görevleri üstlenerek profesyonel tavırları ve yaratıcılıkları Kış Olimpiyatları sahnesinde ışıl ışıl parlıyorlar.

1990’lı doğumlu ve Beijing’deki bir ilk okulda dans öğretmenliği yapan genç kız Tian Qing, açılış töreninde “Kar Tanesi” adlı programının yapımına katılmıştı. Tian aynı zamanda kapanış töreninin bir programının yapımcılığını üstlendi.

                                                                     Tian Qing

Tian, “Bize gençler ülkemizin sorumluluğunu üstlenmeliyiz, ülkemize küçük bir güç katabilmek benim için çok anlamlıdır. Bu beni destekleyen tek inançtır.” dedi.