Real Madrid’in teknik direktörü Zinedine Zidane, Cristiano Ronaldo’nun takıma geri döneceği yönünde çıkan iddialara cevap verdi.

Juventus formasıyla Şampiyonlar Ligi’nde son 16 turunda havlu atmak zorunda kalan Ronaldo’nun eski takımı Real Madrid’e geri döneceği iddiaları çoğalırken, Zidane bu konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Fransız teknik adam eski oyuncusundan övgü dolu sözlerle bahsederken takıma geri dönüp dönmeyeceği konusunda ise sessizliğini korudu.

Zidane, basın mensuplarına konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şöyle konuştu: “Onun kim olduğunu, neler yaptığını ve Ronaldo’yu ne kadar çok sevdiğimizi biliyorsunuz. Real Madrid formasıyla tarih yazdı. Ronaldo müthiş bir futbolcu. Şu anda Juventus forması giyiyor. Buna saygı duymak zorundayım ve bu yüzden bu konu hakkında bir açıklama yapamam.”

Real Madrid formasıyla çıkmış olduğu 438 maçta 450 gol atan Ronaldo’nun İspanyol ekibiyle 4 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu bulunuyor. Kulüp efsaneleri arasında sağlam bir yerde duran Ronaldo 2018 yılında takımından ayrılarak Juventus’un yolunu tutmuştu. Portekizli efsanenin İtalyan ekibi ile olan sözleşmesi ise 30 Haziran 2022 tarihinde sona eriyor.

Kaynak: Mackolik